| AlOnExoxo a întrebat:

Buna Tpu.am 15 ani si acum o saptamana am intretinut relatii sexoale cu prietenul meu de 16 ani.A fost protejat....Totul ok pana acum 2 zile cand trebuia sa imi vina menstruatia, dar lipseste si asta ma inspaimanta.Stiu ca am gresit, si chiar regret ca am facut asta.Acum sunt speriata m-am despartit de prietenul meu, si am ramas efectiv traumatizata de cele intamplate.Plang in continuu, nu mai pot rezista,va rog spuneti-mi daca este posibil sa fiu insarcinata de la asta.
Fac orice,va dau si funda, doar ajutati-ma. sad

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Off...
Cand o sa intelegeti ca sexul nu este o competitie si nici examen de capacitate?
In afara se durere si lacrimi cu ce te-ai ales? ce ai inteles din 5 minute de chin?
Daca a fost un sex protejat, stai linistita, stresul dauneaza foarte mult si din aceasta cauza intarzie si cm.
Dupa 14 zile fa un test de sarcina pentru a elimina orice indoiala.
Daca vrei sa nu mai suferi, lasa sexul pe mai tarziu.
O seara bunahappy

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi sigura de data la care urmeaza sa inceapa menstruatia doar daca ai un ciclu menstrual regulat. Daca este asa, adica ciclul este unul regulat, atunci in acest caz sexul a avut loc cu circa 5 zile inainte de menstruatie si la circa 9-10 zile dupa data de ovulatie, adica intr-un moment in care nu mai exista un ovul viabil care sa poata fi fecundat. In concluzie se poate afirma cu certitudine ca sexul fiind protejat si deoarece s-a petrecut intro perioada in care teoretic este imposibila formarea si instalarea unei sarcini chiar si in cazul in care partenerul ar fi ejaculat intentionat in vagin nu s-a putut produce fecundarea. In concluzie se poate spune fara a gresi ca NU POTI FI INSARCINATA. Nu are rost sa te stresezi deoarece cu certitudine este vorba de o dereglare hormonala si menstruatia se va porni in zilele urmatoare. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu-ti face probleme de o eventuala sarcina.

| AlOnExoxo explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri... Sigur după treaba asta nu o să mai permit niciodată să întrețin vreo relație, până când nu va fi persoană potrivită și VÂRSTA POTRIVITĂ

| AlOnExoxo explică:

Și abia acum am văzut ca am scris,, sexoale,, mă scuzați dar nu eram în cel mai bun moment...