| Tiger7777 a întrebat:

am 15 ani si sunt baiat si imi cam place de o fata. Eu umblu cu gasca mea formata din 7, suntem 5 baieti si 2 fete, iar fata asta umbla cu o alta fata si rareori si cu altele. Ea nu ma cunoaste, dar eu as vrea sa fiu prietenul ei, ma simt cumva atras de ea... In gasca mea cele doua fete o cunosc bine pe fata de care imi place, ba chiar sunt bune prietene. Ce as putea face asa ca de inceput sa fac cunostinta cu ea? Unde sa o invit? Ce sa-i zic daca accepta? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu intra in vorba cu fata aia si zi-i ca ti-ar place sa o cunosti mai bine, sa fiti prieteni/iubiti.Invit-o la o plimbare cu tine, la un suc, la o inghetata.Tu trebuie sa fii ala care o intreaba, nu te lasa in baza altora.Mult succes iti doresc.

| DixieP a răspuns:

Hei! Cand mai iesi cu grupul, spune-le prietenelor tale sa o invite si pe acea fata si usor, usor incearca sa te apropii de ea. Apoi cand "se sparge" grupul, du-te si invit-o intr-o zi la un suc si la o plimbare prin parc si cunoasteti-va.
Depinde acum si de fata daca vrea sa vina, daca are incredere (de asta zic sa nu te duci direct la ea si sa o inviti undeva, daca nici macar nu crezi ca stie).
Nu te stresa, daca refuza nu-i un capat de lume. Mai are balta pesti.winking

| CristiRx8 a răspuns:

Orice sfat pe care ti-l vom da toti, tu tot nu ai avea curajul de a te duce la acea fata. Daca vrei du-te, daca nu, dai la ba. Simplu!