| cherry97 a întrebat:

Am 15 ani si sunt cu prietenul meu de 4 luni. Duminica am facut prima oara sex cu prezervativ, i-ar el a ejaculat. Dupa ce am terminat nu am verificat foarte antenti daca era spart sau nu. Ieri ar fi trebuit sa ii vina ciclul. Si inca nu il am. De obicei imi intarzie cu 2-3 zile, dar de data asta chiar imi fac griji :-s

Răspuns Câştigător
| Ina93 a răspuns:

Off se poate sa fi prima data cand te-ai culcat si atuncea sa fi avut un dereglaj hormonal.dar daca nu iti vine timp de 12 zile du-te la farmacie si ia-ti un text eu nu cred ca ai ramas..si daca s-a terminat afara nu ai cum sa ramai.

| cherry97 explică (pentru Ina93):

S-a terminat inauntru, dar avea prezervativul

| Ina93 a răspuns (pentru cherry97):

Aham eu nu vred ca a fost spart.

| cherry97 explică (pentru Ina93):

Pai si eu sper sa nu fi fost + ca a fost prima data si si durex

| Ina93 a răspuns (pentru cherry97):

laughing deci nu cred ca s-a intamplat nimic..asa ca stai linistit

12 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

O sa vina candva... e un pic cam greu sa nu iti dai seama cand s-a rupt prezervativul... asa ca mai asteapta si o sa vina, sau ca sa te linistesti ia un test de sarcina si verifica.
PS: nu va mai zgarciti la prezervative! luati durex. dai un ban dar esti sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te gandesti ca ciclul are si dereglari hormonale si app virginitatea e pretioasa dc te arunci asa pe baieti? scuza-ma dar mai tarziu s-ar putea sa-ti para rau nu stii cum sunt baietii din ziua de azi mai ales ca usnteti doar de 4 luni. si nu t speria k ramai si nu stiu ce...mie mi-a intarziat o data 2 luni...cel mai simplu ai putea sa-ti faci un test de sarcina

| prrocuror a răspuns:

Fa un test..si pe urma vezi ce si cum..ideea este ca daca esti gravida trebuie sa o iei pe mami sa dea semnatura la medic...altfel nimic

| coco64 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina daca iti intarzie mai mult de 5 zile. Dar nu de alea gen barza, alea sunt un ****. Fa-ti test de sange de sarcina! Ala e sigur 100%! Oricum, parerea mea e ca nu ai ramas. Dar pentru linistea ta, daca iti intarzie mai mult de 5 zile, fa testul de sange! Ala nu da gres!

| cherry97 explică (pentru coco64):

Multumesc! Problema e ca nici nu i-au anticonceptionale. Daca asi incepe sa le i-au acum, si-ar face efectul?

| coco64 a răspuns (pentru cherry97):

Uite,du-te la ginecolog sa iti prescrie anticonceptionale. Nu le lua dupa ureche. Si iti va spune el cum sa le iei. Si data viitoare folosesti dubla protectie, adica si prezervativ si pilule.Pentru linistea ta! Si da isi fac efectul, dar peentru linistea ta alege dubla protectie, adica si pilule si prezervativ! Esti prea mica pentru un avort si te poate traumatiza! De ce sa risti? Iar daca acum iti intarzie mai mult de 5 zile, du-te si fa testul de sange pentru sarcina.E adevarat costa mai mult, dar e sigur 100%. Il poti face la orice cabinet ginecologic!

| cherry97 explică (pentru coco64):

Iti multumesc mult de tot, chiar mi-ai fost de ajutor happy

| coco64 a răspuns (pentru cherry97):

Nu ai de ce sa imi multumesti! Iti vand un pont,data viitoare sa vezi daca e ceva neinregula cu prezervativul, dupa actul sexual il umpli cu apa, si daca apa tasneste din el, e spart si stii ce faci, adica iei pastila de a doua zi!