| terminallyCapricious a întrebat:

Am 17 ani si voiam sa va intreb daca pot ramane insarcinata daca mi-a venit ciclul luna trecuta insa acum intarzie.Tin sa mentionez ca am facut pentru prima data sex protejat (prezervativ) si am verificat si nu era spart sau rupt si de asemenea, el nu a ejaculat insa era ud de la lichidul din penis.
Am fost panicata toata luna si probabil ca de asta intarzie 3 zile happy mutumesc.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata! Menstruatia intarzie pentru ca ti-ai inceput viata sexuala si ai niste dereglari hormonale!

| terminallyCapricious explică (pentru lpavel):

Sper sincer..sunt super paranoica

| lpavel a răspuns (pentru terminallyCapricious):

Linisteste-te! Mai mult ca sigur nu esti insarcinata happy Din cate ai zis ar fi imposibil! happy

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultima menstruatie a decurs in mod normal si similar cu cele anterioare ca numar de zile de menstruatie, cantitate, culoare, flux zilnic de eliminare a menstrei, etc. poate fi considerat ca a fost o menstruatie autentica si s-a produs datorita faptului ca nu s-a format o sarcina in respectivul ciclu menstrual. Daca nu ai mai intretinut acte sexuale dupa terminarea menstruatiei, in actualul ciclu menstrual, rezulta cat se poate de clar ca in acest moment nu poate exista o sarcina, iar intarzierea producerii menstruatiei se datoreaza ori unei dereglari hormonale, ori din motivul/cauza ca ciclul tau menstrual este de tip neregulat si in acest caz inceperea menstruatiei se poate produce in orice moment insa imposibil de prevazut/precizat din zilele urmatoare. Multa sanatate.

| terminallyCapricious explică (pentru corbulalbrosu):

Menstruatia a decurs normal happy avea o culoare inchisa, sangerie si a durat 5-7 zile.Nu cred ca era sangerare de implantare happy aia dureaza pana in 3 zile si e foarte rara ca si abundenta.Nu am avut decat un singur act sexual, acela fiind inainte de menstruatie si dupa cum am mentionat, eram protejata.
Sper sincer ca totul e in regula si va multumesc.

| Emilian65 a răspuns:

Intarzierea de care vorbesti este ca urmare a reactiei organismului tau in urma pierderii virginitatii.

| Miss25JK a răspuns:

Ud de la "lichidul din penis " cum ii spui tu, este lichidul seminal, care contine o cantitate de spermatozoizi mai mica, INSA, contine, deci nu e exclusa sarcina.

| terminallyCapricious explică (pentru Miss25JK):

Pai.faza e ca penisul era ''ud'' cand era in prezervativ happy nu a existat penetrare cu penisul plin de lichid seminal fara protectie evident happy din cate stiu, ar trebui sa aiba contact direct si destul de..adanc? daca nu ma insel, evident tongue

| terminallyCapricious explică (pentru terminallyCapricious):

Voiam sa spun ca penisul era un in interiorul prezervativului.

| Miss25JK a răspuns (pentru terminallyCapricious):

Aaa. Atunci nu sunt sanse sa ramai gravida.