| sasha898 a întrebat:

Am 16 ani si fac laba zilnic o data pe zi si vreau sa stiu daca nu exagerez si daca afecteaza la cresterea penisului pentru ca o am doar de 11-12 in erectie.

13 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

Am un prieten care face laba de 16 ori pe zi si intr-o luna i-a crescut cu 5 centimetri. eu zic sa incerci si tu

| Frank51 a răspuns:

Exagerezi, dar nu afecteaza cu nimic creşterea lui, Este recomandat de 3-4 ori pe saptamana, dar 1 pe zi este, sa zicem cat de cat binewinking

| En3Rgi a răspuns:

Singurul dezavantaj al masturbarii este ca poti se devii dependent.In rest ce auzi tu de boli sau afectarea cresterii sunt fake-uri. Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| Mirke a răspuns:

Ba cam afecteaza, pentru ca organismul nu mai produce hormoni de crestere suficienti, concentranduse pe testosteroni si ce mai trebuie pentru sex, si considera ca ai crescut suficient pentru a fii barbat, asa ca nu mai exagera in halul ala, ce inaltime ai? si greutate? sa nu te anemiezi naibii, ca pierzi multe minerale odata cu sperma, macar invata sa ejaculezi cat mai putin, vei observa ca poti prelungii orgasmul fara sa-ti dai drumu' de tot.

| sasha898 explică (pentru Mirke):

Am 177 cm, undeva la 68 kg

| sasha898 explică (pentru Mirke):

Am 177 cm, undeva la 68 kg. Vreau sa ma las de treaba asta da parca a devenit o dependeta

| sasha898 explică (pentru Mirke):

Am 177 cm si undeva la 68 kg, parca as vrea sa ma las de treaba asta da a devenit ca o dependeta.

| Mirke a răspuns (pentru sasha898):

O sa scapi de dependenta asta cand o sa ai o prietena, si cred ca stai prea mult in casa, cu inaltimea vad ca esti bine, cu greutatea nu prea, invata sa te opresti inainte sa ejaculezi, macar faci practica pentru mai tarziu, altfel, iesi naibi fa-ti prieteni nu cred ca te masturbezi pe oriunde.

| Mirke a răspuns (pentru sasha898):

Ca sa eviti anemierea, sa nu mai pierzi atatea vitamine, minerale ca Mg, Ca, Zn, si alte proteine necesare miilor de inotatori pe care ii irosesti tu zilnic, iti recomand sa inveti sa te opresti cand simti senzatia de ejaculare, nu opresti ejacularea in sine ca deja e prea tarziu daca a iesit deja pe teava, ar fi indicat sa nu o mai arunci, sa ti-o bei, pentru a mai compensa din risipa. gandeste-te ca e un medicament, poate gustul ei iti mai taie din pofta de masturbare. Bafta la laba in continuare.

| sandalutu a răspuns:

Minti

| Iubareata93 a răspuns:

Foarte bine, nu vrei sa ti-o fac eu?

| Iakhab_Andres_1980 a răspuns:

Nu afecteaza cresterea penisului, ba din contra favorizezi dezvoltarea lui. La 16 ani este o reactie normala masturbarea zilnica, datorita glandelor hormonale prea incarcate.Cu timpul la varsta adultului aceasta stare de excitatie se diminueaza treptat. Deci nu-ti face probleme.

| Mihai_Ionescu_1970 a răspuns:

Eu la virsta ta facem de 3 ori pezi