| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Pai cum sa incep.Sunt clasa a 9-a si imi place de o colega de clasa si nu stiu ce sa fac.
Mai demult,cand nu imi placea, ea a scapat o fraza de genu:"Imi place de tine"(cand eram eu cu ea si inca un baiat), eu am spus:"poftim? "(in sensul ca nu am inteles ce a spus) si ea a bagat imediat fraza:"aa te pricepi la desen?".

Apoi, am mers in excursie cu clasa unde practic am inceput sa o plac.Cand stateam la masa si in camera unor colegi ma privea aproape continuu, si eu o priveam, insa nici eu nici ea nu am facut nimic in plus.
Acum vreo 3 saptamani am intrebat-o pe mess daca ar vrea sa iesim la un suc si mi-a spus : "saptamana asta sunt plecata.vedem"(chiar a fost plecata).
Apoi dupa ce am invitat-o pur si simplu nu am mai putut sa vorbesc cu ea.

Acum nu stiu ce sa fac.A mai aparut si o fata draguta care ii place de mine, insa eu "o vreau" pe colega de clasa.

Un sfat ceva?

4 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Intrebarea asta n-ai mai pus-o odata?

| Adiiiiiiiiii explică (pentru Cristiann25):

Ba da dar n-am primit niciun raspuns care sa ma ajute...

| Cristiann25 a răspuns (pentru Adiiiiiiiiii):

Ok deci tin bine minte.Pai du-te la ea si spune-i fata in fata tot ce simti si atunci o sa vezi ce reactie are! Daca observi ca nu te respinge invit-o in oras la un film! Succes.

| iDizzySmile a răspuns:

Eu zic sa incerci sa ii spui ce simti, nu bei regreta, crede`mahappysemnele sunt clare^^.