| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, sunt virgina si vorbesc cu un baiat de 2 luni. Imi place de el si cred ca si lui ii place de mine.Nu suntem impreuna inca, vreau sa il cunosc mai bine, insa in discutiile noastre a intervenit si sexul.Cred ca e o persoana de incredere. Daca ar trece minim 5 luni peste o eventuala relatie, ce ziceti...se merita?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, pana nu implinesti varsta minima permisa din punct de vedere medical, adica 17 ani si jumatate. Dupa aceea, daca esti convinsa ca va iubiti, puteti face si dragoste

| mona a răspuns:

Nu inteleg, nici nu sunteti impreuna si deja se discuta de sex? mai intai cunoaste-l mai bine si vezi daca se merita sa faci acest pas, poate tipul numai asta vrea de la tine...sex,altfel nu cred aducea in discutie[sexul]

| maryalx a răspuns (pentru mona):

Tocmai am vorbit cu el si mi-a zis ca nu ma vrea pentru o noapte. are totusi 23 de ani.dar i-am explicat cum stau lucrurile momentan si ma intelege.

| Lamaitzza a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu faci pasul acela mare..Adica cu cat o faci mai tarziu cu atat e mai bine si din punct de vedere fizic, medical, moral laughing. Acum nu stiu, daca te iubeste poate sa mai astepte, cunoaste-l inainte de o relatie.

| Girlslovelife19 a răspuns:

Poate sa treaca si un an depinde ce simte el pentru tine. mi se pare ca la 16 ani e cam devreme pentru a incepe viata sexuala. dar te las sa decizi u, il cunosti si cu siguranta sti daca merita sau nu! Bafta!

| Raducu9913 a răspuns:

Sincer... daca imi aduc aminte destul de bine, varsta la baiat este de 17 ani si jumatate iar la fete de 16 ani... asa imi aduc eu aminte.