| sensitiveflower8 a întrebat:

am 17 ani si de curand am incercat un prim act sexual cu prietenul meu care in final nu s-a intamplat si mi-a introdus doar degetul. Parintii mei sunt foarte incuiati cand vine vorba de asta si peste cateva saptamani ar trebui sa merg la ginecolog pentru o raceala la burta. Ce vreau eu sa va intreb este ca ginecologul vede pe aparatul ala ca nu mai esti virgina? Tin sa mentionez ca o bagat-o putin, dar nu toata. Asa ca ovarele sunt "atinse"?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi diagnosticata in privinta ''racelii'' la burta, trebuie sa te prezinti la medicul de familie. Te prezinti la cabinetul ginecologic numai/doar in cazul in care ai probleme cu ''pasarica''. In urma introducerii degetului in vagin doar daca a existat chiar si o sangerare foarte slaba, aceasta se putea produce in urma deteriorarii himenului. Doar daca ar fi sangerat mai tare numai in acel caz ar exista posibilitatea ca HIMENUL sa se fi rupt mai tare si ''pasarica'' sa-ti fie acum DEFLORATA. Insa trebuie sa stii ca VIRGINITATEA se pierde numai daca se produce atingerea intre organele genitale, adica chiar si fara sa fie bagat penisul ininteriorul vaginului. Daca NU a existat sangerare atunci NU s-a produs nici DEFLORAREA ''pasaricii'' tale si in acest caz absolut nimeni nu poate/nu este in stare sa stie daca s-a intamplat ceva si nici ceeea ce ti s-a intamplat. In urma introducerii degetului in vagin NU ramane nicio urma nici in exterior la nivelul HMENULUI si la fel nici in interiorul vaginului. Ovarele sunt situate undeva in interiorul abdomenului tau, asa ca niciodata acestea NU pot fi atinse. Poti sa te linistesti complet fiindca ingrijorarea ta este lipsita de sens din moment ce ''pasarica'' ta vizual este intacta. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu dragă nu vede ca nu mai esti virgină, stai linistita ca pe medic nu il intereseaza acest aspect.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca a bagat-o in vagin, indiferent cat, nu mai esti virgina. Medicul ginecolog isi va da seama ca nu mai esti virgina dar, nu va spune asta parintilor tai.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Inca esti virgina ca zici ca nu ai facut sex cu prietenul tau.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu o sa se uite medicul cat de tare/usor bate vantul pe acolo.winking laughing

| Pool77 a răspuns:

Baaa laughing

Aveti 17 ani si habar n-aveti de chestia aia din pantaloni...

Nu se uita la ovare, se uita la himen.
Daca ala e rupt, e clar, nu mai esti virgina.

Intrebarea e, s-a rupt himenul respectiv sau nu?