| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de un an de zile! Eu sunt baiat si am 21 de ani, fosta mea 19?
Ne-am despartit,ne certam f des…inca mai tin la ea si o iubesc! Acum cateva zile a fost ziua ei si i-am cumparat un cadou frumos, o bratara din argint f frumoasa.Ii place f mult argintul?
Am facut tot posibilul sa ma intalnesc cu ea, am sunat-o si am convinso sa ne vedem.Ne-am vazut,am stat de vb si la final cand am plecat am scos cadoul din ghiozdan si I l-am oferit,cand a ajuns acasa la deschis? Mi a trimis mesaj care I motivul pentru care i-am oferit cadoul, si ca nu trebuia…ca ea accepta cadou doar de la alte persoane de care nu I pasa etc.M-am simtit prost cand am auzit asta,si acum ma simt…tot timpul ma gandesc unde am gresit,chiar am plans si in acest moment ma simt prost!
I-am sters si nr de telefon si i-am zis ca niciodata nu-I voi mai da nici un semn, dar ma simt prost de tot…ea stie ca tin la ea, si ii place sa ma tachineze.Imi puteti da un sfat, fara sa aud prosti va rog mult de tot!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, fiecare ne simtim asa cum suntem, dar cu totii avem dreptul sa visam la marea iubire.

| kandaraki a răspuns:

1)daca nu ii pasa de tine si nu dorea nimic de la tine nu avea sa ia cadoul.
2) mai iesi odata cu ea si vorbeste deschis despre sentimentele tale, spune-i tot ce ai pe suflet, daca si ea se va deschide veti avea o relatie.
3) nu insista si nu lasa orgoliul sa te distruga, da, a zis fata asta probabil la nervi.
4) lasa-i timp, dupa ce discuti cu ea, daca e recirproc sentimentele te va cauta ea, iar daca nu, atunci laso in pace si vezi-ti de viata ta, orice ai decide, succes

| catablondu a răspuns:

Salut, exista foarte multe persoane care atunci cand primesc un cadou, de la cineva drag, reactioneaza in acest fel. Important este ca l-a primit, nu trebuie sa te simti asa, nu trebuia sa ii stergi numarul. Am avut o experienta similara si la intrebarea: De ce? I-am raspuns: Pentru ca e ziua ta si pentru ca meriti ceea ce ai primit. In fond, chiar daca intre voi momentan nu mai e mare lucru, ar fi frumos sa puteti ramane amici pana va faceti ordine in viata. Mult succes si incearca sa iti revii! Din ce ai scris, in relatia directa cu ea nu ai gresit nicaieri.

| piticelm a răspuns:

Cred ca o doare si pe ea ca nu mai este cu tine si prin vorbe dure, vrea sa te doara si pe tine.Probabil in sinea ei s-a bucurat, insa a vrut sa te raneasca.