| anonim_4396 a întrebat:

"Buna TPU. Am 17 ani, si sunt cu iubitul meu de 1 an si 3 luni impreuna. Il iubesc foarte mult, si chiar credeam ca si el ma iubeste, insa am aflat ca m-a inselat. M-a dezamagit complet, pentru ca aveam mare incredere in el. Imi este frica sa vorbesc cu el, pentru ca s-ar putea sa devina agresit, si imi este frica ca ma paraseste. Il iubesc enorm, dar imi este greu sa il iert. Ce sa fac?"

Răspuns Câştigător
| Adinnaaaa a răspuns:

Sa il uiti, mai ales daca devine agresiv. Preferi sa stai cu el, sa il iubesti, si el sa urle la tine si sa te bata? Sau preferi sa mergi mai departe si sa gasesti pe altcineva? Ai 17 ani, esti tanara, o sa gasesti repede pe cineva. Succes!

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Daca te-a inselat inseamna ca nu i-ai fost indeajuns.
Insa, chiar nu te inteleg, tu vrei sa il ierti dar iti este frica sa vorbesti cu ellaughing
Ce rost ar mai avea?
Te ia peste picior, ce crezi ca spune el, fac ce vreau ca aia ii fraiera.
Chiar intr-atat nu te respecti?
Sfat: Mai intai ocupa-te de tine si dupa de altii pentru ca traim intr-o lumea de prefacuti, profitori...

| Blamely a răspuns:

De ce să te temi că te părăsește? Uită de el, mai ai ani buni de trăit, găsește pe altcineva, că balta are pește destul, iar așa treci și peste teama asta.

| NoRegretsxx a răspuns:

Hai sa zicem ca intelegeam ca te.a inselat..suferi etc..nu stii daca sa il ierti sau nu. Dar daca tie iti este frica sa vb cu el ca e posibil sa te bata sau ca tot el e ala cu trei coooaie si te paraseste in loc lui sa ii fie frica de.o posibila despartire..inseamna ca esti nebuna iti jur.
Pai ce.te leaga vre.un act de el, copii ceva..depinzi financiar de el? Daca nu da'l in ma'sa si altul nene. De fapt...si daca te lega ceva de el tot e caz de despartire pentru ca nu te apreciaza ca femeie si te mai si face sa iti fie frica de el. Urat. iubeste'te un pic mai mult pe tine si lasa'l ca nu te merita. Altul poate te'ar aprecia de mii de ori mai mult.

| Hakuouki a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Tocmai, faptul ca nu o leaga niciun act o avantajeaza in momentul asta, personajele masculine predispuse la agresivitate in relatie devin violente cand partenerul devine sotia lui, acum nu te bate ca na..."nu esti a lui", dar eu zic sa te gandesti, cu o asemenea persoana vrei sa fii? In 2-3 zile te-ai combinat cu 3 handralai, nu cu unul, asa ca lasa-l pe tip, succes.

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Hakuouki):

Da..asta am vrut si eu sa ii spun..ca nu o leaga nimic. Am prea multe de spus la ora asta si e posibil sa nu ma exprim coerent. laughing

| Hakuouki a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Stai linistita, sunt in aceeasi situatie, altfel nu-l trimiteam pe baiatul ala la curve laughing

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Hakuouki):

laughing)