| anonim_4396 a întrebat:

Buna iubitul meu m-a inselat, nu s-a culcat cu nimeni sau chestii de genul dar la munca a cunoscut o fata si s-a vazut cu ea. Eu aveam o incredere enorma in el sunt foarte dezamagita acum. Am 1 an si cateva luni cu el. Nu stiu ce sa fac daca il iert mie frica sa nu profite de faptul ca il iubesc si pe viitor sa faca acelasi lucru.tin foarte mult la el si nu m-as vedea langa altcineva. Ce masura sa iau?

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Daca s-a intalnit cu o alta tipa, e interesat de ea. E interesat de o alta persoana de gen opus, cu care nu are nicio legatura/grad de rudenie. E clar ce va urma.
Imi pare rau sa iti spun, si nu vreau sa fiu cruda cu tine, dar el s-a plictisit de tine si deja cauta pe alta noua. Nu inteleg de ce, e un mare nesimtit si asa mai departe sad
Chiar imi pare rau, dar e clara treaba, si nu cred ca vrei sa iti distrugi si ma itare sufletul si tineretea. Va trebui sa iti gasesti pe altcineva care e chiar sincer si iubitor. E mult timp, un an si, dar se pare ca el deja... ei bine, stii care e adevarul.
Banuiesc ca te-ai obisnuit cu el si ii stii toate naravurile, aproape, dar va trebui sa treci mai departe... Chiar imi pare rau, dar nu mai poti ignora situatia si catre ce finalitate se indreapta...

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi sau risti sa se vada langa altcineva

| RAY a răspuns:

Te inteleg cum te simti ca asa m-am simtit si eu o data, si eu am mai dat o sansa si sa repetat, nu stiu daca mai merita o sansa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are voie omu sa iasa cu o colega de serviciu in oras? asta inseamna ca te inseala?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru suntserios):

Nu sti frate cum sunt femeile astea in relatie, nu te lasa nici sa respiri langa o fata

| neutrino a răspuns:

Fa-i scandal draga si explica-i ca trebuie sa te vada numai pe tine, caci are ce vedea!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunteti tineri, sunteti la varsta la care trebuie sa experimentati cat mai multe cearsafuri, ce a facut iubitul tau este normal, 1 an si ceva cu aceeasi persoana este f pictisitor, este momentul sa va retrageti elegant din relatie si sa strabateti alte paturi

| R0R0 a răspuns:

Daca tu crezi ca ar merita o a doua sansa, ofera-i-o.
Poate chiar te iubeste!

| peperonies a răspuns:

Indiferent cat le-ai masura tot ale ei sunt mai mari. altfel nu ar fi iesit cu ea.

| raluk27 a răspuns:

Si unde e inselatul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il poti ierta iar el iti va face asta din nou sau il poti parasi si te poti combina cu altul care iti va face aceleasi lucruri, la randul lui. Ai suficiente optiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A iesit cu ea la un suc sau ce? Nu prea vad asta ca inselat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca prin colega de serviciu inseamna ca se saruta si se imbratiseaza imi inchipui ce viata are aceea persoana care a comentat! Nu inteleg de sunteti asa rai (unii) chiar credeti ca am nevoie de vorbe rautacioase? Va rog cei care comentati aiurea sa nu mai raspundeti!

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Poţi să-l tratezi cu indiferneţă, dar dacă nu te iubeşte sigur nu-i pasă. E cam greu ţinând cont de relaţia voastră îndelungată şi de faptul că i te dedici lui.

Toutşi cred că era bine să menţionezi şi acest detaliu în întrebare, pentru că useri fac referire strict la întrebare.

Poţi să îi întorci cu aceiaşi monedă dacă consideri, cred că există persoane care să te placă. Totul depinde de tine, sper să iei o decizie înţeleaptă