| Corynnutza a întrebat:

Am 18 ani jumate si sunt virgina. Sunt impreuna cu iubitul meu de 4 luni si ne gandeam sa facem pasul asta. Problema este ca am mai incercat de 2-3 ori doar ca. stau prea incordata si imi este frica de aceea durere. Nu stiu de ce nu pot sta relaxata. As vrea sa fac dragoste cu el, imi doresc enorm de mult, dar cum am mai spus stau prea incordata. Un sfat?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este mult prea devreme pentru sex, de-abia va cunoasteti, in relatia voastra nu a aparut inca intimitatea, nu mai vorbesc de dragoste. Tu incerci sa faci doar sex sportiv, fara implicatii, dar asta este cam greu pentru o virgina. Nu are cum sa fie bine intr-o relatie care are doar 4 luni. Mai bine continuati-va relatia, cunosteti-va, treceti impreuna prin momente bune si rele, incepeti sa aveti incredere si sa simtiti dragoste, nu indragosteala trecatoare. Dupa vreun an, incercati iarasi, vei vedea ca este incomparabil mai bine.

| Azµre a răspuns:

Iti spun eu cum sa faceti! Un cadru restrans, romantic! Lumanari, muzica in surdina. Acum preludiul este baza! un preludiu cat mai lung, o stimulare chiar orala din partea baiatului daca poate si daca vrea ar fi cel mai indicat! apoi folositi lufrifiant la greu fara retineri! este recomandat pentru o penetrarea cat mai usoara! ca sa incalziti putin lucrurile! inainte de preludiu si toata actiunea! Beti o sampanie! unu doua pahare de sampanie, ar fi afrodisiacul cel mai bun!
In primul rand nu te mai gnadi ca o sa doara! gandeste-te la o durere de menstruatie nimic mai mult! o sa fie pe moment la urma trece! penetrarea sa se faca usor si nu brusca! Cam atat! restul depinde de voi! cum va comportati si cum va iubiti! SI faceti in pozitia misionarului nu capra sau dumnezeu stie ce alta pozitie pentru inceput! doarece dezvirginarea in alta pozitie poate fi mult prea dureroasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preludiul conteaza foarte mult, nu trebuie sa va grabiti, partenerul trebuie sa fie tandru in miscari, succes

| XatomisX a răspuns:

Incearca sa te masturbezi inainte sa vezi daca iti place iar daca nu mai asteapta

| Fantastic7 a răspuns:

Durerea...ca orice durere, trece foarte repede...Nu trebuie sa-ti faci griji din cauza asta!
Doar sa te gandesti de 10 ori inainte sa faci pasul acesta, sa fii sigura ca n-o sa regreti mai tarziu asa cum o fac majoritatea fetelor.
Daca tu chiar vrei asta, iti urez succes :*

| knoxfcsb a răspuns:

Gandeste-te bine nu de 10 ori de 100 de ori inainte s-o faci ca el zice mersi ca tu iti doresti asta si sincer mie 4 luni mi se pare prea putin sa ii dai pasarica poate imediat sa se sature de tine sa plece la alta si tu dupa aia cu altu cu altu incepe sa-ti placa si uite asa se naste o... deci ai grija

| AngelGirl5 a răspuns:

Incearca sa uiti de durerea aia. Durerea aceea e o durere suportabila, mai ales daca o faci cu iubitul tau. Spune-i sa aiba grija de tine si ai sa vezi ca nu e moarte de om. Chiar trebuie sa te gandesti ca-l iubesti, nu ca o sa te doara. Important mai e si preludiul. Aaa inca un detaliu important : nu uitati prezervativul.

| Valy23890 a răspuns:

Gandeste-te de 10 ori inainte de a face cv.O sa iti para rau.Dar daca tu iti doresti cu adevarat, succes.

| 8mircea3 a răspuns:

Placere fara durere mai rar,