| pupsik_3252 a întrebat:

Am 19 ani cu 4 luni in urma am cunoscut un baiat care mi-a placut foarte mult. De atunci comunicam mult prin sms, si la telefon si de fiecare data imi propune sa ne vedem dar eu gasesc intodeauna motiv ca sa nu es. Unica problema care ma opreste este ca el are 31. Parintii cred ca nu ar fi de acord cu relatia noastra. Nustiu ce sa fac, vreau si eu un sfat macar. Funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Un barbat de 31 de ani stie ce vrea,nu se joaca, nici cu oamenii, nici cu sentimentele.Si,nici nu suna sau trimite timp de 4 luni mesaje doar ca sa se afle in treaba.
Se pare ca nu numai tie ti-a placut foarte mult de el,ci si lui de tine, motiv pentru care insista.
Daca doar varsta te impiedica sa il vezi, gresesti mult.Ai sansa sa fii langa un barbat care nu mai are curiozitati,care a vazut destule,langa care poti invata multe,toate astea insemnand implicit si ca nu se va uita dupa altele, si ca nu te va face geloasa si ca va sti sa te iubeasca dupa cum meriti.
Intalneste-te cu el si vezi cum este, da-i o sansa.
Parerea mea.Tu decizi!

7 răspunsuri:
| evelynne a răspuns:

Din potriva... eu cred ca v-ati intelege bine, chiar poate mai bine daca tu ai fi cu unu de varsta ta. Cand e dragoste adevarata si nu sunt puse la mijloc alte interese precum banii sau altceva, nu conteaza varsta, care pana la urma nu e izbitoare. Cred ca unul de varsta lui te-ar intelege mai bine decat un pustan de 19-20 de ani. Succes:*

| UPT a răspuns:

Tu 19, el 31... Nu crezi ca e o diferenta destul de mare? 11 ani WOW
Nu cred ca o sa reziste relatia.
Propun ca sa pastrezi o relatie de prietenie cu el. Cel putin pentru inca cativa ani. (Adica fara sex, pentru ca sunt 99, 999% sigur ca asta vrea de la tine) Daca este sa fie ok, sigur lucrurile vor lua o intorsatura favorabila.

| UPT a răspuns:

11 ani mi-se pare cam mare diferenta. Propun ca sa mai astepti ceva timp, fara a face sex cu individul (pentru ca sunt sigur ca asta urmareste), si daca lucrurile merg bine, atunci el va dori sa vorbeasca cu parintii tai si sa le expuna situatia.

| Uilula a răspuns:

Bai @BObOC da-ti foc la un par pubianlaughing

| BadLuckBryan a răspuns:

Unu mai mare nu puteai gasi?

| gheorgheasdasa a răspuns:

Ps : Upt. esti asa destept incat nu stii cat fac 31-19? rolling on the floor)) e diferenta de 12 ani "matematicianule"

| Titi_8249 a răspuns:

Salut si eu am 19 ani virsta noastra e cea mai frumoasa acum, dar sincer intr-adevar e prea mare de ani 31sad,dar tu poti sa-i zici ca parinti nosa fie de acord casa ai un prieten de asa virsta, asaca el sate inteleaga corect, bafta tie.winking