| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat...sunt cu prietenul meu de mai bine de 1 an de zile, tin foarte mult la el...de fapt cred ca e cel mai frumos lucru din viata mea pana acum, numai ca relatia noastra e cam complicata.Ne-am cunoscut la locul de munca si de atunci suntem suflete pereche, comunicam foarte bine, ne vedem aproape in fiecare zi, dar totul pana la o anumita ora cand el se duce acasa si acolo e persoana cu care este inca intr o relatie. El spune ca ma iubeste in fiecare zi imi demostreaza asta prin mici gesturi sau cuvinte, dar cu toate acestea nu pot sa il indepartez de ea desi se presupune ca nu il atrage cu nimic. Diferenta de varsta intre noi este de 10 ani asta face ca relatia noastra sa fie mai complicata, pentru ca parintii mei nu sunt in totalitate de acord.Imi tot repeta ca are nevoie de stabilitate, probabil varsta mea(21) creeaza nesiguranta si faptul ca parintii se opun (desi eu ii repet ca nu ar conta asta)ii creeaza teama si nesiguranta.Sa astept, sa astept, aveam toata viata la dispozitie sa ne o petrecem impreuna asta aud mereu, dar eu il vreau mereu langa mine nu mai vreau sa doarma langa ea imi e din ce in ce mai greu sa accept situataia asta si efectiv sunt disperata nu am cu cine sa vorbesc, cui sa ii cer un sfat, nici macar el nu ma intelege, dar rabdarea mea e pe cale sa se termine, iar eu nu mai stiu ce sa fac.Tot ce stiu e ca il vreau doar pentru mine. Ajutati ma cu un sfat, va rog! Voi ce a ti face?

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Ori cu tine ori cu ea - nu s-au terminat barbatii la el

| bdana a răspuns:

Sunt constienta de lucrul asta, dar mi ar fi foarte greu sa il pierd, sa nu il mai am langa mine...probabil va veni si timpul sa ii pun aceasta conditie, dar acum nu ma simt pregatita sa o fac.