| bogdanbgd955 a întrebat:

am 19 ani si cunoscut o fata anul trecut in noiembrie la un chef. nu o cunosteam si am avut o temere deci nu am intrat la discutii cu ea. a trecut cheful au trecut zile si am inceput sa simt acea atractie. Problema este ca pe zi ce trece imi place din ce in ce mai mult. Sincer imi este destul de frica sa intru in discutie cu ea pentru ca imi este frica ca nici macar nu va accepta sa iesim undeva. Nu e vorba de curaj pentru ca mi-ar fi foarte usor sa ii scriu dar parca as lasa totul asa si as incerca sa o uit. Acum 1 saptamana cand parca as fi considerat ca e mai ok sa ii scriu am vorbit cu un prieten cu care nu mai vorbisem de ceva timp (prietenul asta a fost si el la chef) si mi-a povestit total random fara sa ii zic de intentiile mele, ca lui place de ea i-a scris si a ramas cu 'seen'. De atunci parca mi-am pierdut tot curajul si nu stiu daca mai are rost sa incerc dar pur si simplu doar la ea ma gandesc. Si am mai avut sentimente de genul ca doar e ceva normal doar ca asa mari ca pana acum nu. Ceva sugestii?

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Invit-o maine frumos undeva in oras. ca tot e "vday" -dar nu sari cu declaratiile fa-o sa se simta in largul ei si vezi pe urma ce sanse ai.

| Randomuser2000 a răspuns:

Alo anii 80 kys

| Asly a răspuns:

Incearcă-ți și tu norocul