| laurrr98 a întrebat:

Am 20 de ani si eu o problema mai delicata sa zic asa. Anul trecut in luna noiembrie am fost la un party/chef cum vreti voi sa ii ziceti cu niste prieteni. Acolo am vazut o fata si pentru ca ma simteam foarte bine m-am temut oarecum sa intru in vorba si pur si simplu a trecut timpul pe langa mine si nu am apucat sa fac nimic. De atunci nu imi mai pot lua gandul de la ea. As vrea sa o cunosc mai bine eventual sa mergem undeva la o cafea etc dar am temerea aia de refuz. As putea sa ii scriu oricand nu e acea frica sau emotie sa zic asa. Ideea e ca nu mi-o pot scoate din cap zi si noapte doar pe ea o am in minte si nu stiu ce sa mai fac. De ceva timp parca ma oboseste si nu mai sunt bun de nimic. Acum cateva saptamani eram destul de convins si sa incerc sa ii scriu dar intr-o imprejurare am iesit in oras cu mai multi cunoscuti si prieteni si am vorbit cu un amic care a fost si el la acel chef si din vorba in vorba nu stiu cum a ajuns sa imi zica ca i-a scris dar nu i-a raspuns si l-a lasat in seen. Nu stiam la inceput cine este persoana doar ca dupa mi-a spus si parca asta m-a facut sa ma mai gandesc incaodata. Ce as putea sa fac? Nu stiu, ceva sugestii/ajutor? Ideea e ca nu am spus nimanui chestia asta si tin in mine si probabil de asta am si starea asta care ma oboseste pe zi ce trece. Initial ma gandisem sa vorbesc tot cu un amic sau ceva de genul care este mai apropiat ei (cel putin la nivelul ca au mai vorbit, se stiu, etc) dar m-am gandit ca poate ii va spune direct ei si s-ar strica totul. Nu stiu ce sa fac. Scuzati-ma daca pare putin copilaroasa intamplarea mea.

4 răspunsuri:
| Raniaa a răspuns:

Scrie-i! Decât să te întrebi "Ce ar fi fost dacă?!", mai bine încerci și vezi ce se întâmplă.

| Jonas94 a răspuns:

Salut!
Chestia cu seen-ul este cauzată de felul în care scrii, ce-i scrii etc.
Gândește-te că ea ca tipă poate are 10-15 mesaje, de la diverși inși, cu: Bună, ce faci?
Vezi însă că cu cât sunt așteptările mai mari, cu atât sunt și dezamăgirile mai mari.
Orice ai vorbi cu ea, încearcă să ascunzi disperarea pe care o ai, lasă aia pentru mai târziu.
Scrie-i și vezi ce iese, pur dezinteresat.
Baftă îți doresc!

| Cannibal a răspuns:

Decât să regreți mai târziu că nu ai făcut-o mai bine îi scrii, cel puțin n-ai nimic de pierdut.
Viața merge înainte indiferent de ce se întâmplă, mai bine te bucuri de eșec decât după să regreți ca nu i-ai scris.
Că i-a dat prietenului tău seen asta nu înseamnă ca o să îți dea și ție.

| GandesteRapid a răspuns:

Nu am nimic cu tine. Asta e doar critica constructiva. E normal sa te simti asa pentru ca esti introvertit. In plus, vorbesti exact ca o fetita in ***, daca toata lumea ar fi ca tine, ar disparea rasa umana imediat.
Nu exista regectie daca te stradui 100% ( ci doar progres).
Si apropo nu te duce la ea ca un milog sa-i spui ca e frumoasa si ca ar fi un vis sa fie in viata ta. NU.Ea vrea sa fie cu un barbat alfa, nu cu un nice guy, care intreaba pe TPU daca ar trebui sa vorbeasca sau nu cu ea. Femeia iubeste tupeul, si increderea in sine. Si daca face pe indiferenta, asta e un test. Ea crea sa vada daca tu chiar esti asa de obicei, sau daca plte prefaci.
Nu.ti fie frica sa razi de ea sau sa-i zici pe un ton amuzant cand scapa ceva,, fraieră,,.
Si incearca sa nu mai fi asa moale. Du.te si mai exerseaza in afara orasului cu fete pe care nu le cunosti. Bafta, si succes.
Nu am nimic cu tine dar trebuie sa intelegi ca trebuie sa fi mult mai dur cu tine.