| ioana198 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. I-am facut prietenului meu sex oral, a ejaculat in afara, mai mult pe pantaloni.Nu cred ca ar fi avut cum sa se intalneasca spermatozoizii cu ovulul. Am un ciclul menstrual neregulat, luna trecuta mi-a venit pe 20, iar luna asta a inceput de vreo 4-5 zile sa ma doara foarte tare sanii,am si uneori senzatii de ameteala,iar acum m-a lasat durerea de sani si ma doare tare burta,parca as fi balonata,nu prea am pofta de mancare,luna asta am fost si racita putin si am luat nurofen si niste pastile pentru gat. Ce ar putea fi, la sarcina nici nu ma gandesc. sunt inca virgina si nu am avut contact sexual cu prietenul meu, doar oral cu ejaculare. Niste opinii va rog sunt tare stresata multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa ca pentru inceput trebuie sa stii ca atunci cand se formeaza o sarcina si aceasta se instaleaza in uter, NICIODATA nu se vor produce stari de discomfort sau de durere. Este exclus in totalitate o asemenea posibilitate. Probabil ca in organismal tau functionarea aparatului reproducator este foarte dereglata si din acest motiv ciclurile menstruale se produc foarte imprevizibil si cu multa greutate, deoarece producerea hormonilor se face haotic iar durerea este provocata de cantitatea mare, sau in exces de prostaglandina, produsa in zilele premergatoare menstruatiei. Vizita si consultatia atat endocrinologica cat si cea ginecologica este mai mult decat necesara in asemenea situatii, In nici un caz NU poate fi vorba de o sarcina nici macar una pur ipotetica, asa ca din acest punct de vedere poti deveni cat se poate de linistita. Multa sanatatE!

| ioana198 explică (pentru corbulalbrosu):

De ce sa nu doara? De exemplu de 3 zile ma doare incontinuu stomacul, ma simt foarte balonata si ma doare si partea de jos, am fost la medic si m-a programat pe tru o ecografie. sunt f speriata

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar la medic de ce nu mergi? Cum am putea stii noi ce ai?

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si ejaculare in vagin, nu poti fi gravida.

| alina2k18 a răspuns:

Pai sindrom premenstrual un pic mai accentuat sau altceva, doar medicul poate stii...
E clar ca gravida nu ai cum sa fi...

| Rux2000 a răspuns:

Tu aici spui ca i'ai facut sex oral. Cum sa ramai gravidă prin gura? Plus de asta daca nu a fost ejaculare înăuntru n'ai cum sa rămâi
gravida fa un test

| Gabriel_Matei_1905 a răspuns:

Incearca tura viitoare sa inghiti! scapi de stres!

| ioana198 explică:

EDIT: am fost la spital ca m-a trimis medicul de familie sa fac o ecografie si am doar o anexita, va multumesc pentru raspunsurile oferite, eram f speriata am crezut ca este o sarcina.