| anonim_4396 a întrebat:

Am 26 de ani si n-am avut niciodata iubit. Ce ar trebui sa fac pentru a avea unul? Mentionez ca sunt inalta, frumoasa, slaba. Multi barbati se simt atrasi de mine, dar numai cei de care eu nu ma simt atrasa. Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand ma simt atrasa de un barbat, cu cat ma simt mai atrasa de el, cu atat el ma displace mai tare. Situatia e asa de urata incat n-am avut nici macar un sarut din dragoste pana la varsta asta. Le-am dat o sansa si celor de care nu-mi placea, am iesit cu ei, ba chiar m-am sarutat cu unii, dar n-am simtit nimic placut asa ca n-am mai iesit cu ei.

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Am vazut ca ceilalti au scris ca iti doresti prea multe de la un baiat. Dar cred ca iti doresti doar sa simti acea atractie fata de el. Sa poti purta o discutie cu el, sa razi la glumele lui, simpla lui prezenta sa iti transmita o stare de bine. Trebuie sa incerci sa cunosti cat mai multi oameni. Cam asta e singura cale. Sa iesi cat mai des, sa mergi la evenimente, sa practici anumite activitati, sa iti iei o slujba poate. Sa cunosti oameni. Nu iti face griji. Cine te accepta, te accepta asa cum esti. Nu cred ca are rost sa iesi cu persoane pe care nu le placi.

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti doresti un barbat prea bun pentru ceea ce esti tu. Incearca sa te analizezi obiectiv si sa-ti cauti un partener pe masura ta. Esti foarte convinsa da propria ta valoare si probabil te supraestimezi foarte foarte mult. asa ajungi sa nazuiesti la barbati mult peste nivelul tau si e normal ca ei sa nu te placa. incearca sa-ti cobori standardele la un barbat pe masura ta si asa vei fi fericita. Am intalnit multe femei care visau printi pe cai albi desi ele erau absolut obisnuite si erau dezamagite ca barbatii la care nazuiau isi alegeau femei mai inteligente, mai culte, cu cariera de succes, cu suflet mai bun, cu trup mai frumos. pe de alta parte, alti barbati, normali ca si ele, mai simpli le-ar fi placut si si le-ar fi dorit alaturi dar erau respinsi pe motiv ca nu erau cei mai cei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mulți înainte.
Nu a venit cel care să te "zăpăcească de creieri", nu dispera.
Orice sac își găsește peticul.
Pa, pa.

| Ea12345 a răspuns:

O sa intalnesti barbatul potrivit.Dar mai coboara standardele.

| Memecy a răspuns:

Mai este o cale : calugaria

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, nu te nelinistii, si eu am 35 ani si sint singur. Nu am si nu am avut pe nimeni niciodată.

| amorezul17 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Respect.

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De ce varsta asta fara sa ai pe nimeni niciodata?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiB93):

Pentru că asta e viața.

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Suna trist cum spui tu aici.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiB93):

Dar tu esti căsătorit?

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu, am aproape 20 de ani, dar cand gasesc persoana potrivita o voi face.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiB93):

Esti băiat?

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da baiat, dar nu ti-ai dat seama dupa nume?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiB93):

După nume da, dar după poza de la avatar nu.

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Probabil

| Cristiann25 a răspuns:

Vezi de ce?"Mentionez ca sunt inalta, frumoasa, slaba." Asta trebuie sa decida baiatul daca esti frumoasa sau nu! In al doilea rand cand iti place un baiat sa nu pari disperata sau sa ii arati foarte mult ca-l placi pentru ca atunci se intampla ce ai zis si tu mai sus.Baietilor le plac fetele care se lasa greu, pe care trebuie sa le cucereasca. Daca e una de aia de te place si o poti avea imediat iti sta gandul doar la a face ceva cu ea si apoi gata.Succes,te pup!

| FoundYouLover a răspuns:

E destul de amuzant. Am postat asta si la cateva ore dupa ce am facut asta am cunoscut un barbat in zodie cu mine si atractia si comunicarea dintre noi au fost ca-n filme. Nici macar nu m-am chinuit sa-l impresionez. Si m-a acceptat exact asa cum sunt. Era foarte emotionat si dulce.

| BlackOldSun a răspuns:

Nu ai personalitate! barbatii sunt atrasi de tine doar fizic (atractie sexuala) pune-ti intrebarea ce ai tu bun in afara de aspect? fa-ti o viata interesanta asta atrage mai mult!

| elComandantee a răspuns:

Problema e la tine. Intră în multe cercuri sociale. Acolo ai şansa să cunoşti oameni. Mai schimbă peisajul...

| Jijell a răspuns:

Daca simti ca atragi doar o categorie de barbati care iti displac, schimba-ti stilul. Spune cu ce te imbraci, cum te machiezi, pe unde umbli, si poate te pot ajuta.

Apropo, din ce oras esti?

| adrianamara a răspuns:

Stai linistita o sa-ti gasesti tu barbatul potrivit, barbatilor daca le arati ca-i placi fac figuri pe urma, e vina noastra ca noi le hranim orgoliul!

| SarcasmBoy a răspuns:

Nu esti singura, si eu am 23 si n-am avut pe nimeni.Ai standarde inalte si probabil acesta e motivul pentru care nu simti nimic pentru ca ti-ai creat in mintea ta o imagine, o proiectie a persoanei pe care o doresti.

| CristiB93 a răspuns (pentru SarcasmBoy):

Si nu iti doresti sa ai pe cineva?

| CristiB93 a răspuns (pentru SarcasmBoy):

Nu stiu, stai calma, o sa ai pe cineva ma devreme sau mai tarziu.