| ZiziCeci a întrebat:

am acum menstruatie si m avut contact sexual neprotejat! Credeti ca merita sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Bunaa.Sarcina este o problema grava cand nu este dorita, dar in cazul tau nu mai este atat de grava. Nu te alarma.Te asigur ca nu ai ramas insarcinata, va fi totul bine, ai incredere.Stiu cum estebig hug Si stiu ca este greu dar incearca sa nu te mai gandesti ca ai ramas insarcinata, deoarece o sa simti ca ai toate simptomele totul porneste de la creier.Vei observa ca dupa ce iti va veni menstruatia nu vei mai simti nimic din ce simteai inainte:* Pe net se scriu multe lucruri care te sperie mult dar nu ai ramas sunt sigura.In perioada ciclului este perioada cea mai infertila cea mai ne-nimic. Te pup nu mai sta cu grija.Astept mesaj sa stiu ca esti bine si poate funtita :

| ZiziCeci explică (pentru Chocolateangeeeel):

Dar totusi am citit undeva pe net ca in timpul ciclului e cel mai posibil sa ramai gravida...mi-e fricasad

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru ZiziCeci):

Stiu cum este sa citesti toate prostiile pe net.TE ASIGUR NU AI NIMIC!:* Vei vedea ca am dreptate

5 răspunsuri:
| TheBaby a răspuns:

Da! N-ai avut bani de-un prezervativ? Băi pentru voi s-au creeat şi alea! Stai pe curu' tău, da deja ai facut-o, felicitări, vei fii mămică! laughing
Data viitoare nu mai fă nimic fără prezervativ sau pastile.

| ZiziCeci explică (pentru TheBaby):

Asa a vrut el,ca nah, e mai placut si in plus, eram beata si nu intelegeam nimic!

| barefoot a răspuns:

De fapt ar trebui sa te ingrijorezi. Deoarece atunci cxand esti in timpul menstruatiei sansele de a ramane insarcinata sunt mai mari decat daca nu erai. Cel putin asa am invatat la cursul EVF oferit de TpT.