| SperantaPierduta a întrebat:

Am auzit ca e posibil ca o fata sa ramana insarcinata chiar daca nu a avut contact sexual (mi se pare logic daca baiatul ejaculeaza in preajma zonei intime a fetei), dar e adevarat ca o fata poate ramane insarcinata chiar daca baiatul nu ejaculeaza? E adevarat ca se poate trezi cu o sarcina in urma introducerii unui deget (repet:chiar daca nu ejaculeaza? ci doar pentru acea "picatura a placerii?") Mi se pare destul de absurd. Multumesc.

10 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Ai dreptate, absurd. Poate sa iti bage degetul oricand, nu e nici o problema.

| CristinaElena96 a răspuns:

Iulia_7948 Bravo Iulia, am ras cateva minute bune pe raspunsul taurolling on the floor)

| sorinL1 a răspuns:

E imposibil.

| DiamondShine a răspuns:

Da,este posibil.Lichidul~~placerii~contine mai putini spermatozoizii decat sperma, deci sunt sanse, destul de mici dar sunt!

| iulia_7948 a răspuns:

Ba da' copii sunteti mai! nu ramane nimeni insarcinata daca bagi degetullaughing) murdar de sperma. spermatozoizii au nevoie de un anumit mediu sa traiascalaughing. aoleu.si eu am fost pustoaica, dar parca nu am fost niciodata asa de proasta, cumparam pe ascuns revista bravo, cu explicatii despre sexlaughing, mama mi-o arunca cand o gasea, dar uite ca m-a ajutat sa nu raman proasta. aoleuuuu generatia emolaughing)

| Cosmiinna a răspuns (pentru iulia_7948):

Super raspunslaughing) bravo!laughing

| EuZina a răspuns:

Mai sa stii ca si eu am auzit ca poti ramane gravida nu numai din cauza spermei, ci si din cauza acelui lichid transparent inaintea spermei, lichid seminal se numeste.Tin minte ca asta mi-a zis asistenta de la liceu.

| EuZina a răspuns:

Aaa,si poate sa ii bage degetul dar na sa nu aibe urme de sperma pe el, se poate intampla sa ramai si doar din atat.Si nu stiu exact ce e aia picatura placerii, poate cum am zis mai sus acel lichid seminal.Nu stiu exact ce inseamna pentru tine sau ce crezi ca e.astfel tias putea ras.

| stefan110310 a răspuns:

Super raspunsuri smug inteligente. legat de intrebare: daca se spala pe maini si daca foloseste prezervativ( fara a se rupe) nu se va intampla absolut nimic

| georgexxl a răspuns:

Nimic nu este adevarat din tot ce ai spus fi linistit