| anonim_4396 a întrebat:

am o mica mare problema crying.In urma cu doua zile am avut contact sexual (daca pot zice asta)fara penetrare, prietena mea era la a 2 zi dupa menstruatie si este virgina.Ma refer la contact in sensul ca aveam pe deget lichid seminal m-am sters si i-am pus mana pe vagin,am introdus degetul dar foarte putin,intrebarea este poate sa ramana insarcinata,stiu ca pare absurd dar am vazut multe pareri pe internet cum ca acest lucru este posibil. Am auzit ca sperma si acel lichid dupa ce se usca nu mai are proprietati. Astept un raspuns de la cineva care a facut asta, si va rog fara caterinca!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand, prima intrebare care trebuie pusa pentru prima data se refera la posibilitatea ca in acel moment partenera ta de sex/joaca, putea SA FIE sau SA NU FIE in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, fiindca o sarcina se poate forma/naste DOAR/NUMAI in respectiva perioada. De asemenea chiar daca o fac pentru a N+1 oara, o repet si pentru tine casa stii macar pentru viitor ca CICLUL MENSTRUAL incepe din momentul inceperii menstruatiei, si din acest motiv trebuie precizata data exacta a primei zile de menstruatie pentru a se putea formula un raspuns catusi de cat corect. A "doua zi dupa menstruatie" poate fi si a 4-a zi a ciclului dar la fel de bine poate fi si a 6-a sau uneori chiar si a 10-a. De asemenea virginitatea unei fete nu reprezinta o bariera/piedica care sa opreasca/sa nu permita spermatozoizilor sa ajunga in vagin. Iar ca raspuns final, se poate considera ca in situatia prezentata (particulara) formarea unei sarcini este practic IMPOSIBILA. Totusi te-as sfatui ca pe viitor sa fii mult mai responsabil in tot ceea ce vei face side asemenea sa te informezi corect din surse stiintifice si nu dupa parerea sau ceea ce spun unii sau altii pe diferite site-uri. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu poate sa ramana gravida.

| Anna121 a răspuns:

Nu e gravida, stai calm, nu are cum sa ramana insarcinata atat de usor. Poate sa faca un test de sarcina pentru linistea ta, dar nu cred ca e nevoie.

| mariusmaurice a răspuns (pentru Anna121):

Mersi mult, dar m-am ingrijorat groaznic pe internet scrie ca se poate si multe alte prostii, poate e penibila intrebarea dar poate te-ai pus in locul meu.