| Johanna014 a întrebat:

am avut o relatie de 1 an si aproape 7 luni..acum 5 luni ne-am despartit, motivul fiind monotonia aparuta in relatie, dar dupa parerea mea si crizele mele prea dese de gelozie si tin sa mentionez ca la despartire nici macar nu ma mai baga in seama, nu mai vorbeam, doar ne salutam si atat. In tot acest interval de 5 luni(el fiind plecat in Anglia) am inceput sa vorbim foarte des. Acum 3 zile el s-a intors, iar in ultima saptamana inainte sa vina am vorbit in fiecare zi. Duminica seara a venit la mine, am mai vorbit si mai tarziu, din cauza anumitor circumstante, a dormit cu mine(m-a sarutat chiar)...Ideea e ca acum a devenit iar ca si acum 5 luni..rece, indiferent...si chiar nu inteleg de ce. Uneori as vrea sa nu mai simt nimic, dar il iubesc enorm si cea mai rea parte este ca il vad in fiecare zi si stam doar la cativa metri unul de celalalt(cu exceptia weekend-ului) :-( Ce pot face in privinta asta?

10 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu poți face nimic. Nu îți e foarte calar că, indiferent de câte ori vei reîncălzi ciorba asta, după câteva luni veți ajunge din nou în punctul în care v-ați despărțit? Cel mai bine e să vă vedeți fiecare de viața voastră iar tu să-ți găsești un partener compatibil cu tine. Altfel, irosești un timp aiurea.

| Johanna014 explică (pentru Hammurabi):

Stiu ce zici, inteleg foarte bine, dar ideea e ca eu nu mai vreau niciun partener momentan. Si cat despre "ciorba reincalzita" uneori el face asta, nu doar eu :-)

| sofisis a răspuns:

Trebuie sa incerci sa ti-l scoti din inima. Nu o sa iasa nimic bun. Daca voia ceva cu adevarat, daca simtea, acum ar fi fost momentul perfect pentru a va impaca. Daca el totusi e indiferent...la revedere. Vezi-ti de viata ta!

| Johanna014 explică (pentru sofisis):

Stiu..usor de zis, dar aproape imposibil de facut...

| sofisis a răspuns (pentru Johanna014):

Nimic nu e imposibil si nimeni nu e de neinlocuit.
Lucrurile nu se intampla niciodata de doua ori la fel. Asta poate fi si bine si rau. E vremea ca in viata ta sa aiba loc altcineva.

| Johanna014 explică (pentru sofisis):

Stiu, dar cum sa il scot din suflet cand il vad in fiecare zi, sta la cateva camere distanta de mine si tot locul asta de care sunt legata acum e plin de amintiri cu el? o sa dureze ceva timp...

| sofisis a răspuns (pentru Johanna014):

O sa iti treaca. O sa ai un soc in momentul in care o sa il vezi cu alta si usor, usor o sa pricepi ca plangi dupa el degeaba. Peste cativa ani o sa ti dai si doua palme de cat de fraierica ai fost laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l."Il iubesc enorm"E ceva temporar.Cu timpul, ai sa realizezi ca relatia cu el nu iti face decat rau si n-ai sa mai tii la el.

| Roliii a răspuns:

Sa-l pierzi, mie mila ca mai face fata dupa crizele tale

| YouandI a răspuns:

E gata, lasa-l, dragoste cu de-a sila nu merge.