| anubys a întrebat:

Nu mai suport! am tot zis: sa nu va intreb sa va intreb, am incercat sa gasesc singur raspunsul.nu pot frate! e GREU si simt ca innebunesc! Deci:
Sunt cu o fata de aproape un an si a fost si bine si rau, mai mult rau dar ne-am iubit dar acum ea a intrat la facultate si abia mai tinem legatura si foarte rar ne vedem.Ne certam des pe lucruri de nimic si nu prea ne mai acceptam dar nu vrem nici sa ne despartim ca ne e greu.
Mie imi mai place de o fata de vreo luna si incep sa ma indragostesc, si dragostea pentru fosta scade. Dar imi e imposibil sa ma despart de ea ma tine ceva, imi e teama si inca mai tin la ea.
CE SA FAC?

4 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti serios cu prietena ta si sa ii spui cum sta treaba. judeca la rece si vezi, o mai iubesti pe aceea sau stai cu ea din obisnuinta. stiu ca e greu dar mai mult o sa va faceti rau asa mai bine va distantati de relatia aceea lunga pentru un timp( cat considerati) in care sa vedeti daca relatia voastra isi mai are rostul, si daca va mai iubiti sunt sigura ca destinul va va aduce impreuna in cele din urma. este des intalnita problema asta in relatii dar totul este din faptul ca petreceti prea mult timp impreuna sau stai sa ma fac mai bine inteleasa " iubirea dainuie acolo unde mai incap cateva secrete, odata ce nu mai sunt secrete intre parteneri totul se destrama".

| CrySsa_4535 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu actuala prietena sincer si serios.sa va intalniti fata-n fata si sa va ziceti unul altuia ce simtiti.sa ajungeti la un acord.eu te sfatuiesc sincer ( am o relatie tot de 1 an si ceva iar el tocmai a intrat la fac ) intai sa vorbesti cu actuala inainte sa te desparti de ea pentru a te combina cu cealalta. vorba celor de mai jos, poate celeilalte nu ii place de tine. te va refuza si nu o vei mai avea pe niciuna.in astfel de situatii avem momente cand parca nu mai e nimic bine, parca nu ne merita si incercam sa trecem peste insa poate doar din cauza acestei perioade pline de certuri si cu vazutul rar... dar cand lucrurile o sa redevina la normal, roz iti dai seama ca era ceva de moment si puteai sa faci o mare greseala... succes!

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu prietena ta.sa va rezolvati problemele.totusi aveti o relatie de un an. daca te desparti de ea si cealalta nu te place ramai singur. dar daca vrei sa te desparti de actuala fii sincer si spune-i in fata nu te despartii de ea printr-un mesaj nu e frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite... nu exista dragoste fara greseli si suparari. Parerea mea: daca zici ca va vedeti foarte rar, despartiti`va (sunt direct, asa imi place sa fiu). E mai bine decat sa... eu stiu. sa suferiti amandoi.