| jasmine11 a întrebat:

din nou plang, este deja a III-a zi, simt ca cedez psihic, nu mai stiu ce sa fac, azi amicul care ma place mi-a cumparat o bratara din argint, si nu am vrut sa o accept, dar mi-a pus-o el pe mana, si i-am spus iubitului meu si m-a intrebat daca o accept, si am zis ca da, ca imi place, si mi-a inchis in nas, am mai sunat o data si mi-a dat ton ocupat, daca ma ajutati cititi si intrebarea de ieri, sa vedeti de ce am plans si ieri, dar nu mai pot, nu mai stiu ce sa fac, el nu mi-a daruit nici o floare de 8 luni de zile, si daca imi face altcineva cadouri se supara, de fapt mi-a zis sa fiu sincera cu el, dar nu pot sa se supara pe adevar, va rog sa ma ajutati! funda!

7 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Eu as zice sa renunti la el.adica daca nu are incredere in tine si in cea ce spui nu e ok.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Off jasmine...Da.i mesaj iubitului tau si spune.i lucrurile astea.
E doar un amic,nu?
Spune.i asta si lui, si insista spunandu.i ca tii la el, si nu ai vrea sa te certi cu el pe motivul astasad

| RimePeHartie a răspuns:

Poate actualu se simte stanjenit in fata ta ca "nu are bani" asa cum zice el. At cand se duce cu prietenii isi asigura pentru el, dar daca merge cu tine isi da seama ca aproximativ el o sa plateasca tot. Comparai pe cei doi si da'ti seama care merita. E normal ca s-a simtit prost cand a aflat ca altu ti'a dat o bratara dar totusi daca nu are incredere in tine nu o sa mearga rel asta.Succes

| FrozEenSoul a răspuns:

Parerea mea? : Lasa-l, ala isi bate joc de tine, Nu te iubeste cu adevarat, daca te iubea statea cu tine nu cu prieteni, Ia-l pe tipul care te iubeste cel cu bratara, stai cu el ca te iubeste nu pentru cadouriwinking. Daca el te iubeste asa mult (cel cu bratara) te va ajuta 100% sa treci peste moment, Baftawinking

| Polaris a răspuns:

Oh, jasmine, cred că poţi face ceva mai ubn decât să tep lângi ca cel mai no-lifer cu diplomă pe un site. Apropo, o să faci SIDA, cancer şi reumatism vaginal, baftă...

| aida123 a răspuns:

Hei!happy.de ce ai acceptat bratara daca ai stiut ce fel de baiat e iubitul tau? nu spun ca ai gresit sau in nici un caz nu te critic dar nu trebuia sa o accepti. Daca tu spui ca baiatul acela iti este doar un amic atunci e bine, dar poate el ar vrea sa fie mai mult de atat din moment ce ti-a oferit o bratara! oricum daca prietenul tau nu are incredere in tine dupa 8 LUNI nu cred ca merita sa suferi pentru el.nu mai bine i-ai acorda o sansa amicului tau? gandeste-te la asta, sa ne spui ce ai facut:d.ai grija de tine. pupici:*>big grin

| Anamaria_2935 a răspuns:

Buna Jasmine nu am gasit intrebarea de ieri dar imi dau seama ca esti foarte suparata. Deci un inceput bun ar fi sa vorbesti cu prietenul tau si sa te descarci catre el... adica il suni sa va intalniti undeva (nu in vazul lumi) si ii spui exact ce simti pentru. el, apoi vorbesti cu amicul tau si ii spui sa nu-ti mai daruiasca cadori pentru ca ai prieten si atentiile astea trebuie sa vina doar de la iubitul tau tongue, fara sa se supere ramaneti amici, iar iubitului tau spune-i exact ca e normal pentru o fata sa mai primeasca o mica atentie din cand in cand si de aia ai acceptat bratara crezand ca asa il vei face si pe el sa-ti dea un minim de atentie. Scuze ca te-am plictisit cu parerea mea dar sper sa intelegi ca eu doar am vrut sa te ajut. Mult noroc!>:d