| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual protejat pe data de 11 august. Insa prezervativul a alunecat si pentru cateva momente a ramas in vagin. Nu a avut loc nicio ejaculare. Insa am luat Escapelle, deoarece metoda contraceptiva a esuat intr-un fel. La 12-13 zile de la administrare, am inceput sa am simptome premenstruale: durere in piciorul drept, sensibilitate la nivelul sanilor, crampe, durere la nivelul ovarelor, cateva scurgeri, care erau mereu prezente. Insa ciclul propriu-zis nu mi-a venit. Am luat pastila cam in jumatate de ora de la incident. Vreau sa stiu daca aceste simptome sunt normale, daca sunt reactiile adverse scrise pe prospect. Tin sa mentionez ca nu am avut ciclu in luna iulie, iar in luna iunie mi-a venit de 2 ori, la diferenta de aprox 20 de zile. Durerile de ovare inca le am.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Datorita faptului ca ciclul tau menstrual din nefericire este foarte dereglat, dar mai ales si ca urmare a administrarii acelei pastile nenorocite, NU se pot trage concluzii certe, exacte si concrete. Din acest motiv se pot face doar simple presupuneri si se pot emite doar pareri potrivit carora starile care au aparut ar putea sa reprezinte simptome premenstruale adevarate si ca urmare procesul menstrual sa inceapa/porneasca in urmatoarele zile. Se poate exclude in totalitate orice posibilitate de a exista o sarcina in conditiile precizate. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Stai linistita, sunt efecte ale escapelle, nu ai nimic.dar pe viitor spune-i sa aiba erectia mai tare sa nu se bleageasca inauntru sa-i cada prezervativul.

| Necunoscut112 a răspuns:

De când înţepăturile in picior reprezintă simptom premenstrual? În fine, ai luat în mod absolut stupid pastila aia. Acum să te aştepţi la dereglări hormonale serioase. Faptul că prezervativul a rămas in vagin nu reprezintă un risc de aparitie a sarcinii. Data viitoare partenerul tău să îşi cumpere prezervative mai mici, pe masura lui.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Necunoscut112):

El are doar un viermisor, iar ea este copiLARGUTA si nu stie.winking laughing

| Imgonnakillyou a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Raspunzi doar ca sa te afli aiurea in treaba. Te asigur ca n-ai idee de absolut nimic.

| Imgonnakillyou a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu este luata in mod stupid, ci in mod preventiv. Decat o sarcina nedorita (neprevazutul este imprevizibil), mai bine niste dereglari hormonale.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Imgonnakillyou):

Nu eu ti-am largit gaurica; mai fa si tu ceva exercitii pentru muschii veveritei, ca sa nu mai ramana viermisorul fara pelerina de ploaie

| Imgonnakillyou a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc! Si ce pastile as putea lua pentru ameliorarea durerilor?