| Thewhiteman a întrebat:

Salut tuturor, prietena mea a luat doua pastile de escapelle in aceeași luna, i-a venit mentruatie dupa 44-45 de zile …. După acea data i-a venit la 28 zile … luna asta ar trebuie să-i vina tot la 28 zile …sau încă mai are legătura cu reacțiile adverse de la cele doua pastile escapelle pe care le-a luat? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Efectele adverse referitoare la dereglarile hormonale cauzate de pastila de a doua zi depind de la persoana la persoana.
Pot fi de la usoare, 1-3 luni, pana la severe 8-12 luni.
Din pacate nimeni nu iti poate da un raspuns concret, deoarece nimeni nu stie in ce masura a fost afectata activitatea ei hormonala nu de la o pastila, ci de la doua...

| Thewhiteman explică (pentru Floridori):

Mulțumesc tuturor pentru răspunsurile date! Din fericire i-a venit azi … data tecuta i-a venit la 28 si luna asta la 30 … Toate cele bune tuturor!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de venit menstruatia prea curand, deoarece acum experimenteaza efectele negative ale acelei pastile, care i-a modificat complet ciclul si ovulatia pe urmatoarele 6-12 luni.

O asemenea pastila este recomnadata femeii 1 singura data in viata, deoarece este considerata o bomba hormonala, care are enorm de multe efecte secundare.

| gogugogugogu a răspuns:

A facut o mare greseala luand 2 in aceeasi luna.

| Anuskaa a răspuns (pentru gogugogugogu):

Gresala a facut baiatul ca nu stie sa foloseasca prezervativ, sau daca nu a folosit atunci macar folosea metoda retragerii.

| Thewhiteman explică (pentru gogugogugogu):

De venit i-a venit … afectează și luna următoare? Ma refer la întârziere …deja are 30 de zile de la ultima mentruatie, încă nu i-a venit …

| gogugogugogu a răspuns (pentru Anuskaa):

Personal, nu pot sa recomand unui cuplu stabil prezervativul sau metoda retragerii, nu este aceeasi placere ca atunci cand barbatul umple vaginul cu sperma.

| Eireann a răspuns (pentru gogugogugogu):

Adevarata placere vine abia cand astepti pe holul clinicii rezultatele analizelor pentru boli venerice. Singura placere mai mare este sa platesti timp de 18 ani pensie alimentara.

| gogugogugogu a răspuns (pentru Eireann):

Am spus "cuplu stabil" si nu am spus "fara protectie", am spus doar fara prezervativ sau metoda retragerii.

| Eireann a răspuns (pentru gogugogugogu):

Faptul ca este un "cuplu stabil" nu inseamna ca nu exista risc de boli venerice decat daca fac amandoi analize inainte sa aiba contact sexual sau sunt amandoi virgini.