| luanaoana99 a întrebat:

Am cateva intrebari :
1. Daca ii faci "laba" la un baiat si nu ejaculeaza inseamna ca nu avut orgasm? (precizez ca baiatul parea sa aiba orgasm ) laughing))
2. Care parte a penisului este cea mai sensibila la atingeri?
3.(intrebare pentru baieti ) este perfect normal ca un baiat sa aiba par in zona genitala..adica voi baietii in general nu va epilati in acele zone? laughing)

15 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca baiatul are intre 12 si 14 ani e posibil sa nu produca inca sperma. Dar da poate avea orgasm. Poate avea ejaculare retrograda sau anejaculare, afectiuni care afecteaza ejacularea astfel ca sperma nu mai iese, poti citi despre aceste afectiuni pe net.

2. Cea mai sensibila parte a penisului e capul penisului. Ar trebui evitata frecarea excesiva si fara lubrifiere. Daca se aplica stimulare in timpul ejacularii, reactia poate fi foarte intensa, se simte ca un fel de gadilatura extrema, nu e tocmai suportabila. Se intampla aproximativ probabil cum se intampla cu clitorisul imediat dupa orgasmul femeii

3. Normal ca e perfect normal doar ca poate fi inestetic si nerecomandat.

Parul din zona pubiana, poate mentine nu stiu ce temperatura dar NU e recomandat. Exista un motiv pentru care testicolele si sperma se afla in exteriorul corpului. Pentru a fi mai reci. De altfel sperma se pastreaza refrigerata nu in apa calda. Deci temperatura in zona genitala e ideal mai mica decat cea a corpului.

Consider ca e si mai sexy sa te razi, sau macar sa il ai foarte scurt. Deci sunt pro-shaving.

| mihai69 a răspuns:

1. Depinde. Uneori poți avea senzații foarte puternice dar să nu poți ejacula (dacă ai mai ejaculat de mai multe ori mai devreme, de exemplu, sau dacă nu ai încă vârsta, sau în cazul unor „afecțiuni" ceva mai rare);
2. Glandul și frenul. O altă zonă puternic erogenă este și prostata, dar nu prea mulți acceptă un deget în anus spre a lăsa să le fie stimulată;
3. Este natural și normal la urma urmei. Dar nu și neapărat necesar. Mai ales dacă le spui că fără păr pare mai mare. Sau că nu-ți place părul prin mâncare... rolling on the floor
Oricum, mie-mi place fără. Și la fete la fel. Din aceleași motive. tongue

| luanaoana99 explică (pentru mihai69):

De la ce varsta poti ejacula? laughing))

| mihai69 a răspuns (pentru luanaoana99):

Depinde; unii de pe la 12 ani, alții pe la 14... E destul de relativ. Și uneori nu are legătură cu „dimensiunile" (adică un organ incomplet dezvoltat poate avea „accesoriile" destul de bune pentru a produce măcar lichidul seminal; sau pe dos - un penis relativ mare cu glande încă prea tinere pentru a produce fie și un strop de lichid). Oricum, pe la 16 ani ar cam trebui să poată orice băiat s-o facă. În caz contrar, ori și-a golit rezervorul, ori (cum spunea cineva mai sus) are ejaculare retrogradă) ori e un foarte bun yoghin.

| anonimguy3 a răspuns (pentru luanaoana99):

10-14 ani.

| Fernando9Torres a răspuns:

1.Posibil ca orgasmul lui sa se fi ratacit si sa ii fi iesit pe dincolo(o varianta).(a 2-a varitanta) O vrut sa iasa dar cand lo auzit "gemand" so speriat si o fugit innapoi
2.Capul,dupa ce ejaculeaza
3.Da,e normal....sunt unii care se epileaza si unii care nu se epileaza.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

1.Sorry ca te dezamagesc, dar tipu` a mimat-o happy un barbat nu are orgasm fara ejaculare.

2.Capul penisului si zona dintre testicule si anus.

3.Parul pubian are ca rol mentinerea temperaturii optime in zona genitala.La fel ca orice alt par de pe corp dealtfel. Unii se rad, altii nu.Mie personal nu imi place sa am par pubian.

Multumita?

| Oana92 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

1. Se poate sa ajunga la orgasm fara ejaculare prin anumite tehnici(din yoga de exemplu). Dar nu cred ca e cazul aici big grin

| Vektor a răspuns:

2. https://www.google.ro/......ps?/search

3. normal este, dar igienic nu.
pro shaving

| Radu284 a răspuns (pentru Vektor):

De ce nu e igienic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Simplu, nu este igienic!
Daca e parul scurt, chiar mic, nu ar fi vreo problema.
Dar daca e mare, e chiar si scarbos si neigienic.
Adica, gandeste-te putin...

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ce inseamna "igienic/neigienic"?

| pufuletziii a răspuns:

Tu fata, ce-ai fumat?

| Waffen18 a răspuns:

1. Baiatul are orgasm atunci cand ejaculeaza
2. Depinde de fiecare
3. Este neigienic

| madalynu26 a răspuns:

Pai iai faut tu laba si nu a ejaculat? cati ani are?