| dream36 a întrebat:

Scuzati ca e prea proasta intrebarea: Am cateva intrebari pentru voi:
1) Daca o fata virgina face sex cu un baiat fara sa o penetreze si acesta ejaculeaza in vaginul ei, ar putea sa ramana insarcinata. Nu-i adevarat, dar am vrut sa fiu sigur.
2) Cat ar trebui sa aiba lungimea penisului unui copil de 13 ani?
P.S: Nu sunt inspirate din viata reala.
FUNDA!
Daca n-ati inteles la prima intrebare, inseamna ca baiatul are ejaculare precoce si ejaculeaza in vaginul acelei virgine fara sa o penetreze. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu am inteles cum te *** tu daca nu esti penetrata. sau vorbeai de f****ul la nervi? numa' tu stii la ce te refereai.

ce conteaza? oricum e in crestere!

cum esti tu in vaginul ei daca nu o penetrezi? mah! PENETRÁ, penetrez, vb. I. Tranz. și intranz. A pătrunde. – Din fr. pénétrer, lat. penetrare.
mortii lui dex. imi pierd mintile cu unii din voi

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Daca o fata virgina face sex cu un baiat fara sa o penetreze si acesta ejaculeaza in vaginul ei"

sunt atatea contradictii in fraza asta.

cum sa faca sex si sa nu o penetreze?
cum sa nu o penetreze dar sa ejaculeze in ea?

| Silvia93 a răspuns:

Nu poti ejacula in vaginul unei fete fara penetrare cum nu poate sa mai ramana virgina dupa ce a penetrato in vagin ca sa ejaculeze inauntru.
Oricum, daca spermatozoizii intra inauntrul ei poate ramane insarcinata, poti sa ejaculezi pe degetul ei si ea sa si l bage inauntru - si atunci poate ramane.

ai 13 ani trebuie sa stii ce teme ai de facut pentru maine la scoala nu ce marime are penisul.
Oricum trebuie sa fie intre 8 si 13 cm.

funda?