| ElisaSprouse a întrebat:

Buna,TPU! Am cateva nelamuriri...Sunt impreuna cu un baiat de o luna. El este cu 2 ani mai mare decat mine si trece a 9-a. Chestia e ca pana acum nu am iesit deloc afara impreuna. La un moment dat mi-am facut eu curaj si l-am intrebat daca vrea sa iasa si a spus ca da...iar cu 2 zile inainte a anulat totul. Si a mai facut astfel de cateva ori. In schimb, vorbim nonstop si se poarta foarte frumos, adica nu i-a scazut interesul pt mine, ba chiar cred ca i-a mai crescut. Inainte de vacanta mi-a zis ca vrea sa iesim afara, sa ma ia in brate si din astea. Eu cred ca are un motiv ceva: ori ii este rusine, ori nu are chef, ori e timid, nu stiu...voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunteti copilasi mici amandoi, eu spun sa mai cresteti, ca sa ajungeti sa va luati in brate!
cat priveste "sunt impreuna cu un baiat de 2 luni" cred ca exagerezi, ca virtual nu se pune deloc, si spui asta, ca nu ati iesit afara impreuna, deci, nu ai cum sa fii cu cineva daca fiecare sta in casa lui, in spatele computerului/
Dar, iti este greu s aintelegoi o relatie, tocmai, pentru ca etsi inca foarte micuta!
Lasa baiatul, mai joaca-te cu papusile, mai joaca un crash candy pe computer si trec anii, sa mai cresti, ca nici nu stii cum ar trebui sa fie o relatie adevarata intre un baiat si o fata.

| Sofer a răspuns:

Cred ca ii e rusine sa stea langa o fata. Ial usor si sa iesiti impreuna poate se obisnuieste cu prezenta ta unu langa altul nu doar virtual.

| seth2016 a răspuns:

Te poti lamuri vorbind cu el doar sau vazand ce se intampla mai departe.

>> ba chiar cred ca i-a mai crescut
Poate compenseaza asa refuzul de a iesi la plimbare.

Tu esti cea care are mereu initiativa? Tu il suni, tu deschizi discutia pe Facebook etc? Ai incercat sa nu-l mai cauti intr-o zi? Si sa te duci cu prietenele tale la plimbare?

| NiKoLeT a răspuns:

Cred ca e timid, sau indraznet doar pe internet!big grin