| oAnonim a întrebat:

Vreau sa dau o sugestie baietilor, mai ales celor care isi iubesc iubita foarte mult si sunt despartiti si vor sa se impace. O mica poveste despre mine : Eu imi iubesc iubita foarte mult, este viata mea, suntem de aproape 6 luni impreuna (prima dragoste si prima relatie pentru amandoi, ne iubim foarte mult) eu 17 ani, ea 16 ani.(parintii nostri ne adora) Si facusem o prostie acum 10 zile, si ne-am despartit. dupa 3 minute eu am fost la ea imi ceream scuze pentru ce s-a intamplat si nimic. eram refuzat total, timp de 10 zile, eu mereu incercam sa vorbesc cu ea, vroiam sa o impac, sa fim iar impreuna, ii scriam poezii, ii cantam cantece, ii demonstram ca o iubesc si tot nu vroia, spunea ca nu mai exista nicio sansa, pana aseara, cand am fost la ea, sa fim intre 4 ochi (era cam 11 seara) si imi spunea ca nu mai poate fi nimic intre noi si ca ea se duce sa se culce, ca este obosita, sa nu mai insist chiar daca o iubesc, ca si ea ma iubeste dar nu mai putem fi impreuna, si cand am auzit alea, m-am indepartat putin de ea, am stat cam 5minute singur intr-un loc si vine pe urma in spatele meu si imi spune : ce s-a intamplat? de ce nu mai vrei sa vorbim? ce faci acolo? si cand a venit in fata mea m-a vazut plangand, plangeam foarte mult pentru ca nu imi dadea o sansa sa vada ca o iubesc si ca sunt in stare sa fac totul pentru ea, atunci mi-a luat palma si a pus-o intre palmele ei, m-a tinut in brate si mi-a spus "uite, iti mai dau o sansa, pentru ca te iubesc" si pe urma am fost cel mai fericit, fratele ei cand ne-a vazut i-a spus "sa mai vad eu vreun baiat care sa planga dupa tine", mama ei cand a auzit a facut o mica gluma si a spus "gata acum nu mai stau suparata cu gandul la voi in fiecare seara" si ea imi spunea ca toate prietenele ei s-au luat de ea ca nu mai imi dadea o sansa ca eu o iubesc, sfatul meu pentru voi baieti, chiar daca va refuza, voi insistati pe ea, ca asa ii demonstrati ca o iubiti, sa nu fiti indiferenti cu speranta ca ea se va intoarce la voi, ca mai mult asa o sa va uite, luptati pentru iubirea voastra

9 răspunsuri:
| alexush a răspuns:

Frumos. felicitari. iubiti-va mult.happy

| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Bun sfat, mersi :X

| mat31new a răspuns:

Deci, ea are 16 ani si prima relatia? sunt uimit, poate da Dumnezeu si gasesc si eu un ghiocel. sa o iubesti si sa o respecti, noroc in continuarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va iubeati asa tare la ce v-ati despartit? ....atunci

| oAnonim explică (pentru anonim_4396):

Prima relatie pentru amandoi, nu stim cum sa ne comportam, nu stim ce sa facem, dar cand am vazut ca nu mai eram impreuna atunci a fost cel mai greu si ne-am dat seama ca trebuie sa ne pretuim enorm si sa profitam de fiecare clipa

| anonim_4396 a răspuns (pentru oAnonim):

Mda... vorba aia nu sti ce ai pana nu pierzi, oricum daca va iubiti bine pentru tine, vezi sa numai faceti aceeasi prostie si a 2 oara ok? laughing aveti grija, bafta

| ateuNEGATIV a răspuns:

Bun sfat sper sa dureze relatia voastra pana la batranete

| rousz a răspuns:

Frumos! Inseamna ca esti un baiat de nota 1000! tine-o tot asa rar gasesti baieti ca tine, fi mandru kiss si mai mandra de asta sa fie prietena ta. iubiti-va mult din suflet va doresc asta chiar daca nu va cunosc happy

| Senaris a răspuns:

Glumesti? Prietena mea s-a despartit de mine, eu inca o iubesc, am mai incercat sa o fac dar mi-a zis ca nu mai e nimic intre noi. De ce sa ma chinui? Imi va trece insa ea pierde pe cineva care chiar o iubeste si cei care iubesc cu adevarat si sunt gata sa sacrifice orice, sunt din ce in ce mai rari. happy