| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am cunoscut acum câteva luni un băiat dar îl stiam de mai de mult timp doar ca am început sa vorbim. S-a implicat foarte mult avand in vedere ca de mai mult timp ma place și a vrut sa vina peste tot cu cine și sa ma duc oricunde vreau eu și tot l-am amânat cu ieșitul ca nu ma simteam pregătită. S-a supărat pe mine și timp de doua luni nu am mai vorbit și am crezut ca a renunțat la mine. Acum câteva săptămîni mi-am dat seama ca nu a renunțat și a dat mesaj și ne-am întâlnit m-a prezentat pa pretenii săi și m-a plăcut foarte mult și s-a purtat foarte frumos. Și azi îmi tot ignora mesajul, oare îmi puteți da o idee de ce? Sigur nu anintervenit altcineva și ma place foarte mult ca asta a zis și când ne-am vazut acum 2 zile. Oare vrea sa vada ca îmi pasa sau ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar pentru ca nu ti-a raspuns in dimineata asta, spui deja ca te ignora?
Rabdare fetita, poate inca doarme, sau poate este la baie, ori alte alte chestii mai importante de facut decat sa vada mesajele de la tine.
Pana diseara cand se culca, iti poate rapunde, ca nu au intrat zilele in sac.

| 13AlinaM a răspuns (pentru Violleta2022):

Am spus foarte clar ca tot seen a dat și nu înțeleg de ce

| Violleta2022 a răspuns (pentru 13AlinaM):

"seen" inseamna: "vazut"!
Deci baiatuil a vazut mesajul dar nu a raspuns din diverse motive. Poate nu are timp, poate este pe wc, poate are test, poate arec treaba cu parintii, poate munceste, poate alerga, poate are orice altceva mai important de facut decats a dea un raspuns de ok, unei fete.
Nu-i nimic de inteleg din cauza ca un baiat nu a raspun 1 ora la un mesaj.
Ma repet, sa-ti faci griji daca nu raspunde pana maine, fiindca azi nu se pune, este inca in timp normal si de bun simt.

| 13AlinaM a răspuns (pentru Violleta2022):

Na și dacă nu raspunde pana mâine? Având in vedere ca i-am plăcut și asa ce ar trebui sa fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 13AlinaM):

Nu ar trebui sa faci nimic, doar sa fii rabdatoare sa vezi daca iti scrie.
iar cand iti scrie poti sa-l intrebi delicat, ce s-a intamplat de a absentat atatea ore.
Nu apela la ton rautacios, ca nu stii niciodata daca omul nu a fost in spital, sau nu a avut o urgenta in familie.
Da-i o sansa sa-ti explice fara sa-l jignesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un fatalau, nu stie ce vrea. Imi e rusine ca am asa creaturi in specie.

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Pai...ti a vazut mesajul? Oricum daca tu nu faci nici un pas si nu dai nici un semn...omul se satura

| 13AlinaM a răspuns (pentru Annaaaaaa5115):

Am făcut pas ne-am întâlnit și i-am plăcut foarte mult și tot seen da acum