| Cicilinaa a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 1 an, am inceput sa vorbim in stadiul de amici si a continuat asa pana vara aceasta cand a inceput sa vorbeasca cu mine cu chestii gen "draguto, frumoaso". Am inceput cu timpul sa ma indragostesc de el chiar foarte mult, acum 2 weekenduri mi-a zis ca nu o sa mai poata vorbi asa de mult cu mine ca a cunoscut o fata si vrea sa fie cu ea. eu nu am avut ce sa-i spun dar de atunci chiar nu vreau sa-l pierd sad. Dupa cateva zile, intr-un weekend m-am intalnit cu el l-am intrebat ce-i face prietena si mi-a zis ca nu mai e cu ea, in acel moment ma bucurasem. Saptamana asta mi-a zis ca si-a dat seama ca a gresit fata de mine ca eu m-am comportat frumos cu el. si mi-a zis ca o sa incerce sa se comporte altfel, mai frumos. Dupa o zi de la ce s.a intamplat mai sus mi-a zis ca simte ca nu merg lucrurile intre noi!

Nu stiu ce sa cred. ce are el in minte.

Va rog cateva sfaturi, pareri poate ma vor ajuta, VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| denyssss a răspuns:

Buna...incearca sa vb cu dinsu pe tema asta sa vezi ceti spune el nu sta pe ghicit happy

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni buni ce sa inteleg din asta.straight face

| DannaK a răspuns (pentru Cicilinaa):

Stii cum e vorba aia " sa-mi spui ca vrei sa ramanem prieteni buni e ca si cum mi-ai spune < ti-a murit cainele, dar poti sa il pastrezi > "

| denyssss a răspuns (pentru DannaK):

big grin da da corect spus big grin

| Cicilinaa explică (pentru DannaK):

Asta tine de obraz ceea ce la el nu se practicastraight face

| DannaK a răspuns (pentru Cicilinaa):

Atunci da-i un "poc" peste obraz ca sa nu si-l mai arate laughing) :*

36 răspunsuri:
| DannaK a răspuns:

Nu merita sa iti pierzi timpul gandindu-te la un baiat care nu vrea sa fie cu tine...da, indragosteala e amara uneori si fluturii nu mai termina de zburat prin burtica, insa cine stie cati baieti simpatici te vor, iar tu ai ochii atintiti spre cine nu merita. a! si sfatul meu e sa nu rupi o prietenie din cauza unui baiat. tie iti va trece indragosteala de el si vei ramane certata cu prietena ta. incearca sa fii matura si sa nu o judeci gresit. daca ai fi fost in locul ei, probabil nici tu nu te-ai fi putut abtine. in adolescenta e foarte greu sa te abtii tentatiei si nu prea poti face sacrificii... nu considera tradare faptul ca prietena ta "s-a bagat pe el".

| Cicilinaa explică (pentru DannaK):

Multumesc de sfat, practic nu e vina ei. el e de vina, el se tine dupa ea. stiu ca nu ar trebui sa ma gandesc numai la el doar ca practic numai asta am in cap... gandul de a-l pierde stiu ca a fost vina lui. doar ca nu vreau sa-l pierd acum nici ca prieteni nu mai vorbim straight face

| DannaK a răspuns:

Peste ceva timp ai sa scapi de sentimentele astea... timpul le rezolva pe toate si toate-s facute cu un scop. probabil tu meriti ceva mai mult, decat acest baiat care nu stie sa te aprecieze.

| Cicilinaa explică (pentru DannaK):

Am realizat si eu asta, o sa gasesc altu mai bunhappy

| DannaK a răspuns (pentru Cicilinaa):

Cu siguranta vei gasi altul mai bun.

| Cicilinaa explică (pentru DannaK):

Da, clar deja am terminat-o cu el oh go on si-a dat seama prea tarziu ce a pierdut si l-am lasat euhappy. Merit mult mai mult nu unul care nici nu stie ce vrea, era schimbator

| ilovei a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui ce simti pentru el. Eu cred ca tocmai de asta nu merg lucrurile intre voi,ca nu sunteti sinceri unul cu celalalt. Chiar daca te va respinge (ceea ce nu cred),nu trebuie sa te superi,pentru ca asa iti clarifici si tu sentimentele si gandurile,iar pe viitor iti vei cauta un alt iubit. Daca totusi, nu te refuza, si simte la fel pentru tine, eu cred ca va fi totul OK intre voi, deoarece va cunoasteti de 1 an, vorbiti de un an, deja va cunoasteti si obiceiurile si tabieturilehee hee. Eu sper sa va intelegeti si sa formati un cuplu. App.:Cati ani ai?happy

| Cicilinaa explică (pentru ilovei):

Chestia e ca el si-a dat seama ca il plac, nu stiu ce sa cred acum nici nu prea mai vorbim. Eu am 15 el 17 si suntem la acelasi liceu;|

| Cicilinaa explică (pentru ilovei):

Chestia e ca el stie ca il plac si mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni buni si eu am 15 si el 17

| denyssss a răspuns:

Vorbeste cu el sa vezi ce spune el daca doreste o relatie cu tine

| denyssss a răspuns:

Pai nushtiu daca il iubesti la nebunie lupta pentru el daca nu cata altu si ramineti prieteni

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Tin mult la el si nu vreau sa-l pierd. si app cu chestia ca a zis ca vrea sa fim prieteni ieri la liceu m-a vazut si nu a salutat iar pauza urmatoare ma plimbam cu o prietena si eu ii ziceam in gura mare ca nu m-a bagat in seama si fara sa-mi dau seama el era langa mine in fata unei clasethinking poatee i-am atras atentia putin.

| denyssss a răspuns:

Da tu kiti ani ai? sorry de intrebare dar asa din curiozitate

| denyssss a răspuns:

Dragut happy

| denyssss a răspuns:

Buna ce se mai aude la tine ai vorbit cu dinsu? sunteti impreuna?

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Buna happy. Nu suntem impreuna, am decis sa ramanem prieteni buni..am avut o discutie cu el despre ce s-a intamplat si mi-a zis ca a incercat ca nu poate sa ma placa ceea ce n-am inteles.Acum nu am mai vorbit de zile bune si il vad in liceu pe coridorul clasei mele cu o fosta prietena. adica e "fosta" din cauza ca se baga pe el.straight face

| denyssss a răspuns (pentru Cicilinaa):

Acum sti ce tea ramas?

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Acum stiu doar ca el e indiferent sentimentelor mele si eu una incerc sa uit dar nu merge asa usor

| denyssss a răspuns (pentru Cicilinaa):

Cata alt baiat cu care sa esi

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Nu acumstraight face nu pot trece peste momentan

| denyssss a răspuns (pentru Cicilinaa):

Pai lasa depresia happy

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Nu e depresie, ci doar nu pot sa-l uit asa repede...

| denyssss a răspuns:

Apropo ce nume ai?

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Mariahappy

| denyssss a răspuns (pentru Cicilinaa):

happy fain

| denyssss a răspuns (pentru Cicilinaa):

Aii facesbook?

| Cicilinaa explică (pentru denyssss):

Da happy

| denyssss a răspuns:

happy

| Cicilinaa explică:

P.S: Voi ce ati face in locul meu?