| butterfly000 a întrebat:

Am facut 3 teste de sarcina si au iesit negative, dar mesntruatia mea a intarziat 25 de zile. Am facut sex neprotejat de 2 ori dar nu au avut loc incidente. Credeti ca testele pot da gres?
Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Bbyblue16 a răspuns:

Intr-adevar ele pot da gres, insa dupa 3 teste care au iesit toate negativ nu cred ca esti insarcinata. Iar daca nu ti-a venit menstruatia ai o alta problema, poate esti racita, sau pur si simplu iti intarzie. Deci stai linistita dupa 3 teste negative nu ai cum sa fi insarcinata, poti doar sa iti faci un control sa vezi din ce cauza nu iti vine menstruatia. Te pup :*

5 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

E greu de crezut ca 3 teste pot da fals negativ. Cel mai probabil, asta este cauza intarzierii; cauza nu este nici ca "ti se schimba data" si nu exista "pur si simplu iti intarzie", asa ca trebuie sa mergi la medic pentru un control si tratament.

| Mihaela2o a răspuns:

Stai linistita 3 teste nu gresesc. Poate sa intarzie sa ti e schimbe data

| Original1992 a răspuns:

Sincer,da...oricum m-ai fa-ti citeva teste sa fii mai sigura... Funda?

| Ellaa123 a răspuns:

Daca ai facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative inseamna ca nu ai cum sa fii insarcinata.Iar daca tia intarziat menstruatia inseamna ca e alta problema.

| kprone a răspuns:

Sigur daca ai facut cu degetelewinking