| mariandragomir27266271 a întrebat:

Am făcut aseară sex cu iubita mea, puțin fără prezervativ ( nu mi-am dat drumul în urmă cu 24h), după aceea mi-am pus prezervativul și am ejaculat in el. Doar că mi-am spălat penisul, am urinat de 2 ori și mi-a făcut un sex oral și după aceea am mai făcut iar puțin fără prezervativ, iar după aceea mi-am pus prezervativul și am ejaculat in el. Ea are ciclu neregulat, a început duminică pe 29 octombrie și s-a terminat joi seara pe 3 noiembrie. Ultima dată a avut ciclu in iulie pe 15, tin minte că s-a terminat. Știu că trebuie să o faci doar cu prezervativ când are ciclu neregulat, doar că nu știu de ce am făcut asta și acum ne este frică. Vă rog fără jigniri!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu neregulat NU se poate calcula perioada fertila si ovulatia, ca atare, ea poate ramane insarcinata in orice zi!

Un CICLU REGULAT se succede la acelasi numar de zile in fiecare luna, ovulatia intamplandu-se la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri, iar perioada fertila incepe cu 3-4 zile inainte de ovulatie si se termina 3-4 zile, dupa ovulatie.
Dar nu este cazul fetei, la ea neputandu-se calcula ovulatai sau perioada fertila.
In orice caz, ati avut sex in ziua a 9-a de la ciclul menstrual (29 oct-6 Nov) si orice este posibil.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce iti pui penisul dupa ce faci neprotejat?
Ca in felul asta nu o protejezi deloc si daca fata este in perioada fertila, ramane insarcinata imediat.

Totusi, nu poti sa inteleg de ce ba pui prezeravtivul, ba nu, de ce joaca asta cu si fara prezervativ?

| mariandragomir27266271 explică (pentru Violleta2022):

Am zis că este după ciclu și că este perioada aceea în care nu poate rămâne