| ioana28XD a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu de mai multe ori eu sunt virgina si prima data nu l-am lasat sa bage pe penisul tare chiar l-am rugat sa il bage usor si asa fac de obicei insa cred ca mai sunt virgina deoarece nu mi-a curs sange si prietenul meu simte ca da cu penisul in himen de fiecare data dar dupa ce baga penisul de mai multe ori in vagin himenul devine elastic. Si app vaginul este foarte stramt sad... Oare e posibil sa am un himen elastic?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

1. E posibil ca să ai un himen foarte elastic ( sunt cazuri foarte rare, dar există ) - deci este posibil să fi încă virgină!

2. Faptul că nu a curs sânge la dezvirginare, nu are nici o legătură cu posibilitatea de a mai fi virgină - e posibil să se fi rupt himenul, dar să nu curgă sânge!

3. Dacă spui că ai vaginul foarte strâmt, eu CRED că NU mai eşti virgină - şi prietenul tău nu simte himenul în momentul penetrării, ci vaginul, care apoi se lubrefiază ( după mai multe penetrări )!

4. Apoi, dacă vrei neapărat să şti dacă mai eşti virgină sau nu, te poţi uita "acolo" ( cu o oglindă ) sau îl pui pe prietenul tău să se uite dacă este rupt himenul ( se VEDE cu ochiul liber, nu ai nevoie de experienţă ca să-ţi dai seama )!
Dacă nu ştiţi cum trebuie să arate membrana himenală, atunci dai o căutare pe Google, setezi "imagini" şi vezi POZE cu himenul intact!

Cam asta ar fi...

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina, virgina este numai o femeie care n-a avut contact sexual niciodata. Sunt femei care au himenul elastic si acesta se rupe doar la prima nastere vaginala, dar asta nu inseamna ca ar fi virgine. Nu am auzit niciodata ca barbatul sa simta un himen elastic, cred ca asa ceva este imposibil, ca partenerul tau simte peretii vaginului stramti si rigizi din cauza ca nu esti suficeint de relaxata si excitata cand incepe penetrarea. Incercati sa folositi un lubrifiant de la farmacie si/sau un preludiu mai bun care sa te excite cu adevarat inainte de penetrare (tu te exciti cu adevarat doar dupa o perioada de penetrare, desi normal ar fi sa nu incepeti penetrarea pana nu esti foarte excitata.

| mona a răspuns:

Sange nu e o regula ca trebuie sa ti curga[mie nu mi a curs] si virgina nu prea cred cum ai mai putea fi...

| FrozEenSoul a răspuns:

Este posibil, dar daca penisul lui a intrat la tine in vagin si himenul nu e rupt, tu teoretic nu mai esti virgina... dar practic esti... Bafta si succes!

| Spartanul07 a răspuns (pentru FrozEenSoul):

Nu cama iau de tine... da succes la celaughing))))))?

| FrozEenSoul a răspuns (pentru Spartanul07):

La ce vrea rolling on the floor Dar poate sa aiba si bafta si succes la sex tongue

| Spartanul07 a răspuns:

Nu cred ca mai esti virgina. doar 70% din fete sangereaza la dezvirginare. s-ar putea sa te fi dezvirginat de prima data. nu stiu ce sa zic. da nu cred ca mai estibig grin

| scx a răspuns:

rolling on the floor) tare asta laughing

| Taiger547 a răspuns:

Posibil sa fie asa ceva numai daca penisul prietenului tau este foarte mikhappy

| Spike12 a răspuns:

Daca vrei sex nebun suna-ma

| OanaAndreiKiss a răspuns:

Nu ai himen elatic este normal daca nu s-a mai intamplat pana acum
stai linistita nu-ti face griji

| maiacharise a răspuns:

Ginecologul iti poate da un raspuns clar