| IoanaPuppy31 a întrebat:

Am facut dragoste neprotejat cu iubitul meu in ziua 12 a ciclului menstrual adica cu 4 zile inainte de ziua ovulatiei. Am facut asta pentru ca imi doream mult si pentru ca prietenul meu se poate abtine si el facea foarte mult cu fosta lui, zilnic in orice perioada si nu a lasat-o insarcinata si au fost impreuna cateva luni de zile. Nu s-a terminat in mine si am facut-o de 3 ori dar au durat foarte putin si mica pauza intre fiecare act iar ejacularea nu s-a intamplat intre acte. El nu a ejaculat deloc nici macar la final. O intrebare e,de ce mereu cand facem sex nu ejaculeaza la final, e din vina mea? Si alta intrebare e care sunt sansele sa fiu insarcinata daca nu a ejaculat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate doar presupune ca cel mai probabil iubitul tau este capabil sa-si coordoneze, controleze si retina perfect ejacularea conform vointei si dorintei lui si din acest motiv poate si se si abtine sa ejaculeze. In cazul in care in mod sigur NU ajunge sperma in vagin in nici una dintre cele 4-5 zile care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual, formarea sarcinii devine IMPOSIBILA. In concluzie in situatia prezentata si precizata se poate aprecia si chiar afirma ca sansa de a ramane insarcinata este egala cu 0 (zero). Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

1. ejacularea - depinde de persoana, nivelul de excitare, si multi alti factori
2. ai toate sansele sa ramai insarcinata, chiar daca nu a ejaculat
3. iar chestia ca el facea foarte mult cu fosta lui, zilnic in orice perioada si nu a lasat-o insarcinata nu inseamna ca pe tine nu te poate lasa; dk nu vrei copil, protejati-va!

| IoanaPuppy31 explică (pentru shrink):

Eu stiam ca pentru a ramane insarcinata trebuie ca cel putin un spermatozoid sa fecundeze ovulul, imi explici te rog de ce "am toate sansele sa raman insarcinata" daca nu a ejaculat si nu a facut nimic inainte ca lichidul preejeculator sa contina spermatozoizi?

| PsihoSex a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Fata draga, lichidul oricum poate contine omuleti cat sa faci o armata, si apoi, intre fiecare alt 2 parteneri exista altfel de compatibilitati chimice, asa ca nu te baza pe laudele lui si protejeaza-te, pana nu o sa regreti!

| IoanaPuppy31 explică (pentru PsihoSex):

Totusi nu am ramas insarcinata big grin

| shrink a răspuns:

Ti am dat doar 2 exemple de articole, netul e plin de ele, dar cel mai corect este sa te duci la un cabinet de planning familial unde vei primi raspunsuri avizate la toate intrebarile tale, decat sa te iei dupa unii care bat campii din cauza unei lipse acute de educatie sexuala