| Mariaufffffffffff a întrebat:

Buna TPU am facut sex cu iubitul meu am 14 ani jumate si a doua zi am luat o pastila de escapelle mi-a venit menst Insa tot imi este frica ca pot ramane insarcinata

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai macar chiar si cea mai mica IDEE in privinta modului si mai ales cel al momentului din cadrul ciclului menstrual, in care se poate forma/naste o sarcina?
Ai macar si cea mai vaga IDEE cat de nociva este acea pastila nenorocita, dar si cat de IRESPONSABILA poti fi, ca cu buna stiinta sa-ti ''otravesti'' organismul absolut INUTIL?
Ai macar chiar si cea mai simpla informatie in privinta conditiilor absolut necesare pentru ca procesul procrearii sa devina posibil?
In cazul in care sangerarea menstruala este autentica/adevarata si nu reprezinta sangerarea produsa de hormonii din continutul pastilei Escapelle, atunci poti fi 100% sigura ca NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in uterul tau.
Sunt convins ca urmatorul raspuns iti va fi foarte folositor pentru informarea ta cat mai corecta, daca vei citi urmatorul raspuns.

https://www.tpu.ro/......eva-afara/
Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, de ce?
Ce stii tu despre actul sexual, masurile de contraceptie si despre cum se ajunge la sarcina, astfel incat sa faceti acest lucru?

Ai luat pastila pentru ca... ce? Ca ati facut neprotejat? Stii ca ii dauneaza pastila aia, nu?

Dar ca raspuns, daca ai luat, nu ar trebui sa fie riscul de sarcina. Plus ca ti-a venit si menstruatia. Mai mult nu are rost sa mai explic...

| Sofer a răspuns:

Nu ramai dacă ai luat pastilă. Data viitoare fai sex protejat.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ai idee cata pușcărie face el?

| AliceM99 a răspuns:

La 14 ani nici nu stiam ce e aia :o

| AliceM99 a răspuns:

La 14 ani abia am avut primul sarut