| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu protejat. Prezervativul s-a spart, dar abia dupa 5 minute am observat acest lucru. L-am schimbat si a ejaculat afara in prezervativ. Mentionez ca eram in afara perioadei fertilei, dar nu eram nici in zilele cu fertilitate redusa.
Cam cat la suta ar fi riscul?sad
Multumesc

7 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Riscul e minim. Acum, serios vorbind... Si daca o faci protejat, tot exista un risc de 2% sa ramai gravida.

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Da, asa este! Exista si acolo un risc fiind protejat. Doar stau si ma gandesc la acel lichid care ar fi, continand si spermatozoizi. sad

| Skilline2012 a răspuns:

Ca sa fii sigura (s-arputea sa fi ejaculat in tine) ia pilula de a 2-a zi si scapi de orice risc.

| anonim_4396 explică (pentru Skilline2012):

Nu a ejaculat in mine, ejaculase mai apoi dupa ce il schimbasem..si ejaculase afara in prezervativ. Ma gandesc la acel lichid care ar mai contine spermatozoizi...

| Skilline2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu prea sunt sanse.

| anonim_4396 explică (pentru Skilline2012):

Sper:-s. Nici pilula de a doua zi nu as lua-o...ca mi-as deregla tot organismul...dar daca ai stii ca te asteapta ceva nedorit, oricine cred ca ar lua-o.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Vorbești de „picătura fericirii" care te poate lăsa însărcinată.
Te aflai în perioada de dinainte de venirea menstrei!
Pa, pa.