| libelula55 a întrebat:

am facut sex neprotejat cu iubitul meu pe 7 iulie dar nu a ejaculat in mine iar acum ma dor putin sfarcurile luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 25 dar tin sa mentionez ca in ultimele 2 luni menstruatia a fost foarte neregulata, in mai chiar m-am speriat ca sunt insarcinata deoarece nu mi-a venit menstruatia 15 zile, ma gandesc ca simptom de sarcina nu poate fi doar in 5 zile mai ales ca nu a ejaculat in mine. S-ar putea ca menstruatia sa imi vina iar pe o data surpriza sau? Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ori iti face placere sa risti, ori sa te joci cu focul care te-ar putea "arde" la un moment dat, sau probabil poate exista si acea posibilitate ca incredere ta in iubit sa fie deplina privind experienta si capacitatea lui de a reusi sa-si coordoneze, controleze perfect procesul de ejaculare a spermei, din moment ce ai acceptat sa intretii un act sexual neprotejat in a 12 zi a ciclului menstrual. In astfel de cazuri/situatii nu se pot face nici macar presupuneri cu atat mai putin sa se dea vreun pronostic in privinta posibilitatii sau probabilitatii pro sau contra sarcinii. Ar putea exista posibilitatea ca menstruatia sa iti faca din nou o surpriza insa de aceasta data sa nu mai vina la nicio data. Daca nu stii/cunosti povestea cu ulciorul dus prea des la izvor, ar fi bine sa o cauti si sa o si citesti. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu a ejaculat in tine, sansele sa ramai insarcinata exista!
E posibil doar sa iti intarzie menstruatia, insa sunt si sanse sa fi ramas insarcinata.
Cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina!