| Olga478448 a întrebat:

Buna,TPU! Am facut sex neprotejat cu iubitul meu si eram si in faza de ovulatie. Iubitul meu nu a ejaculat in mine. Tin sa mentionez ca a fost primul act sexual dupa 3 saptamani in care nu s-a intamplat nimic, nici eu si nici el nu am avut niciun contact de genul. Ar trebui sa imi vina ciclul menstrual peste o saptamana, dar nu am niciun simptom premenstrual. Ma mai dor foarte putin ovarele din cand in cand, dar foarte nesemnificativ. In rest absolut niciun simptom de ciclu pe care le avem inainte si cu 10 zile. E motiv de ingrijorare? Pot fi insarcinata? Sau este ceva normal?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, atunci cand faci sex neprotejat!

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala, ca sa fii sigura daca esti sau nu gravida!

| helpforyou a răspuns:

Daca esti 100% ca nu a ejaculat si nici nu a avut ramas pe "teava" (chiar daca el a avut doar o stimulare manuala). sansele sunt mici.

| Olga478448 explică (pentru helpforyou):

Actul in sine a fost putin, 10-20 de secunde maxim. El a scos o, a stimulat o putin si cand sa ma apropii sa continuam, m-a indeparat spunandu mi-a ca a ejaculat la el in mana

| helpforyou a răspuns (pentru Olga478448):

Cred ce spune el.
Doar ca nu poate fi 100% sigur ca nu a ramas si in interior putin. Gandeste-te, este vorba de 10-20 secunde in care esti excitat deci nu profund rational.

| Olga478448 explică (pentru helpforyou):

Simptome de sarcina nu am desi au trecut aproape 2 sapatamni de la contact, dar nici nu mestruatie nu prea. Am zis, ma dor foarte nesemnificativ oarele din cand in cand. Am motive sa ma ingrijorez?

| helpforyou a răspuns (pentru Olga478448):

Nici nu ai avea cum sa ai simptome de sarcina in 2 saptamani.

| iulia0514 a răspuns:

Ca sa scapi de griji mergi la cel mai apropiat laborator de analize si fă-ți un test de sânge Beta Hcg simplu și sigur!