| Olga478448 a întrebat:

Buna,TPU! Am facut sex neprotejat cu iubitul meu si eram si in faza de ovulatie. Iubitul meu nu a ejaculat in mine. Tin sa mentionez ca a fost primul act sexual dupa 3 saptamani in care nu s-a intamplat nimic, nici eu si nici el nu am avut niciun contact de genul. Ar trebui sa imi vina ciclul menstrual peste cateva zile. Am dureri de sani si ovare si mood swings. Sunt sanse sa fiu insarcinata sau imi vine ciclul?

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

Dacă stai sa te gândești că ești însărcinată, te stresezi si o să-ți întârzie si mai mult fiindcă iti iei filme ca te dor sânii si gata, ești însărcinată.

Te anunță ca iti vine ciclul, analizează sa vezi daca ai aceleași dureri sau aceleași simptome normale ca de-obicei cum le ai înainte să-ți vină.

Si la mine s-a întâmplat sa fac neprotejat in ziua de ovulație... Nu sunt gravidă laughing

Femeile astea toate cred că copii se fac imediat.
Sperma trebuie sa ajungă la momentul potrivit in secunda potrivita ca sa se producă fecundarea. E totul micro mili metric. Chiar si un milimetru sa fie mai încolo ovulul si nu se produce nici o fecundare.
Stau anumite femei cu lunile si o fac zilnic, cu tot cu terminare înăuntru si tot, si dureaza ani sa fie gravide.

Asa că nu te stresa.

| Olga478448 explică (pentru Hypefox):

Multumesc mult de tot pentru ajutor! Simptomele sunt destul de asemanatoare ca in restul lunilor. Sunt o persoana destul de paranoia si overthinking. Eu am ciclul menstrual destul de neregulat.

| Hypefox a răspuns (pentru Olga478448):

Sunt la fel de gânditoare când ma apuca. Dar stii cum se spune, cu cât te gândești cu atât mai tare o pățești. Asa ca nu atrage energiile de soiul ăsta spre tine. laughing
Exista soluție in orice. Poate la un moment dat se va întâmpla, vorbește cu cineva responsabil care te înțelege si te poate ajuta sa ieși din situatie. Dar mereu exista cineva care sa te ajute, crede-ma.

| iulia0514 a răspuns (pentru Hypefox):

Da ai dreptate sunt femei care încearcă ani de zile și nu reușesc să rămână însărcinate dar sunt care doar după primul contact neprotejat rămân însărcinate eu i-am răspuns strict la întrebarea ei ea a întrebat eu i-am răspuns ca da e posibil! Sau poți sa ii garantezi ca nu e însărcinată? Eu nu pot sa îi spun dacă e sau nu pentru ca nu am de unde ști! Eu pot doar sa o sfatuiesc să meargă la un laborator de analize și să-și facă un test Beta Hcg și sa folosească prezevativ data viitoare!

| Goete a răspuns (pentru Hypefox):

"Stau anumite femei cu lunile si o fac zilnic, cu tot cu terminare înăuntru si tot, si dureaza ani sa fie gravide."
Unele da. Altele din prima.

De altfel sunt de acord cu raspunsul tau in cazul ei.
Ce nu inteleg e de unde stie ea sigur ca el nu a avut relatii sexuale in cele 3 saptamani anterioare laughing - dar asta oricum e irelevant

| Hypefox a răspuns (pentru Goete):

Pai fiindcă se denotă faptul ca este un cuplu stabil si nu ar avea cum sa o faca 3 săptămâni cu altcineva o data ce e femeia lui ala, nu?
Sau asa o presupun eu? laughing
Sau e prima data pentru amândoi? :o

| Goete a răspuns (pentru Hypefox):

Sunt o multime de cupluri stabile care se inseala.
Sau cu relatie liberala dar in cazul asta ar stii daca el are relatie cu alta

| VoidEternal a răspuns (pentru Olga478448):

Daca nu ai ciclul regulat de unde știi că erai la ovulatie?

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Bună întrebarehee hee

17 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Mare grija, metoda retragerii nu asigura cu nimic evitarea sarcinii! E un risc pe care v-il asumati. Daca o mai faceti si in perioada de ovulatie, poate fi risc maxim, doar ca nu si-a dat durmul in tine.

Sau mai stii, ejacularea poate fi pacatoasa: simti ca vine, pui mana sa retragi si deja primi stropi au zburat, esti afara si incerci sa termini si continui cu restul jetului. Uneori poti sa juri ca nu ai eliminat nimic si ghici, fata e grea!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca a fost doar 1 singur act si nu fusese in prealabil o masturbare sau alta partida consecutiva de sex, doar atunci este posibil sa nu fii gravida.

| helpforyou a răspuns:

De ejaculat în tine nu a ejaculat. Dar el dacă s-a masturbat înaintea actului sexual, posibil să fi rămas pe țeavă și arunci este altă discuție.

| Olga478448 explică (pentru helpforyou):

Nu s-a masturbat inaintea actului

| helpforyou a răspuns (pentru Olga478448):

Perfect.

| iulia0514 a răspuns:

Da e posibil! Din orice act sexual neprotejat poate rezulta o sarcina! Data viitoare folosiți prezervativ!

| Olga478448 explică (pentru iulia0514):

Iubitul meu mi-a zis sa nu-mi fac griji de o posibila sarcina

| iulia0514 a răspuns (pentru Olga478448):

Câți ani are iubitul tău?

| DjSannan a răspuns:

Este posibil să fii însărcinată, dar este dificil de spus cu siguranță fără a face un test de sarcină. Dacă ai făcut sex neprotejat în timpul perioadei de ovulație, riscul de a rămâne însărcinată este mai mare. Este important să înțelegi că chiar dacă partenerul tău nu a ejaculat în tine, există încă un risc de sarcină, deoarece lichidul preejaculat poate conține spermatozoizi care pot cauza o sarcină. Dacă îți vine menstruația la timpul așteptat, probabil că nu ești însărcinată, dar dacă întârzii sau îți vine într-un mod neobișnuit, ar fi bine să faci un test de sarcină pentru a fi sigură. În orice caz, ar trebui să discuți cu un medic sau cu un asistent medical pentru a obține sfaturi și recomandări adecvate pentru situația ta