| AlexRO150 a întrebat:

am fost azi la o manastire din zona si slujba s-a tinut afara langa o padure, stateam pe o banca de lemn intre doi copaci si in stanga mea la vreo 10 metri sau 2 banci distanta au venit doua fete si mama lor, toate 3 blonde, pe fata mai mare mi s-a pus pata rau, ma uitam la ea pana a observat ca ma tot uit, apoi s-a uitat odata insistent, imi era rusine sa merg sa vorbesc cu ea atunci, era si slujba era si cu sora sa si cu mama ei. Am zis ca merg dupa ce e gata slujba dar s-a creat imbulzeala si nu am mai gasit-o, am intrebat prietenii din satul respectiv daca o cunosc cumva dar pana acum nimic, as merge duminica viitoare poate o mai intalnesc sau poate nu, sa intreb si la manastire daca o cunoaste cineva? Cum as putea sa dau de ea? Chiar as vrea sa o cunosc

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi si maine la slujba.

| Adry05 a răspuns:

Cringe sa te apuci sa intrebi la manastire... ai naiba si tu o limita

| AlexRO150 explică (pentru Adry05):

Ce sugerezi atunci sa fac?

| Adry05 a răspuns (pentru AlexRO150):

Te mai duci eventual pe acolo cand se mai tine (Desi mi se pare f aiurea sa te duci in locatii de genu doar sa agati) si daca nu mai dai de ea, aia e, o fi un semn.

| AlexRO150 explică (pentru Adry05):

Din intamplare am vazut o, nu am mers acolo cu intentia sa "agat"

| Adry05 a răspuns (pentru AlexRO150):

Stiu ma, ma refeream de acu incolo

| sadrian46 a răspuns (pentru Adry05):

Ce e rău dacă întreabă acolo?

| Adry05 a răspuns (pentru sadrian46):

Oamenii aia is in slujba religioasa, nu-n slujba de matrimoniale, plus ca-s cateva zeci poate chiar o suta/200 de oameni, de unde ar putea sa o stie fix pe fata din toata multimea de oameni? e absurd si doar pare disperat.

| sadrian46 a răspuns (pentru Adry05):

Am înțeles greșit, credeam că e vorba să întrebe pe preoți.
O iubire dintr-un schimb de priviri de multe ori este doar un vis.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai, pe TPU nu o vazuram, asta iti spun cu siguranta!
Mai intreaba lumea'n sat, sau mergi duminicile urmatoare la biserica, poate reapare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Participarea ta si la slujba religioasa de saptamana viitoare, poate sa reprezinte cea mai simpla metoda posibila prin care sa apara sansa de a o REgasi. Succes!

| Fatamuntilor a răspuns:

Si maine e sarbatoare! Succes!