| Pissy a întrebat:

Am fost cu un baiat 9 luni jumate. Primele 3 luni juma au fost frumoase. Probabil cea mai frumoasa relatie pe care am avut`o, asta pana cand m`am culcat cu el.de atunci au inceput certurile. Ma batea, ma injura.chiar si pe strada dadea in mine. M`a obligat sa-i fac sex oral. N`am depus plangere la politie pentru ca il iubeam.Prin iarna l`am "inselat", asa spunea el, pentru ca m`am sarutat cu cel mai bun prieten al lui, de revelion. i-am explicat ca nu l`am inselat, eram doar putin ametiti si ca am gasit alinare in el.In perioada aceea el a spus prin cartier ca m`am culcat cu el si ca i-am facut sex oral.In fine, am trecut peste, ne-am impacat, iar acu` 3 saptamani jumate ne-am despartit pentru ca numai suportam bataile zilnice.Saptamana trecuta eu m`am operat de apendicita si in ziua cand mi-am scos firele am stat putin afara cu el si cu prietenii mei(si el face parte din grup). si a inceput sa ma injure, l`am injurat si eu si mi-a dat un sut in fund, mi s`a facut rau pentru ca eram cu operatia si am hotarat sa numai ies cu ei, deoarece si ceilalti rad pe seama mea, pentru ce am facut eu cu el, dar nimeni nu ma intelege.Acum 2 zile m`am combinat cu un baiat mai mare decat mine cu 4 ani, i-am explicat ca nu prea vreau sa fiu cu el pentru ca mi-ar cere si altceva si eu numai am incredere in baieti. A spus ca nici nu se pune problema de asta.Bun.toate bune si frumoase, azi ne-a vazut fostul meu prieten si a ramas ceva de genu "straight face", iar actualu stia ca am fost cu el pentru ca se cunosc, au copilarit impreuna.si cand l-a vazut, m`a sarutat iar el se uita la mine cu o privire ciudata, de parca ar fi vrut sa ma ia la bataie.Am simtit ura in privirea lui.Tot azi m`a sunat si unu dintre priteni si mi-a zis ca daca nu il las pe actualu ma bate si i-am zis ca e viata mea, sunt cu cine vreau si sa numai decida el in locu meu si i-am inchis telefonul.Problema mea e alta.Nu inteleg de ce fostul` ma priveste asa.Si`o fi dat seama ca a gresit cu tot ce mi-a facut atunci cand m`a vazut cu el? O prietena imi spunea ca poate prin bataie el credea ca o sa ma tina langa el. Ce parere aveti? Eu numai inteleg nimic. :-

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Prietenul tau, adica fostul este un ratat, sincer. Si tu fraiera ca suportai toate alea! Nu vreau sa te jignesc, insult etc dar asa e!
Te priveste asa de prost ce e laughing Pt ca el nu accepta ca tu poti sa gandesti, sa fi cu altcineva. Eu cred ca te privea doar ca pe un obiect sexual. si acum, nah, nu mai are cine sa-l satisfaca.
Sincer, m-a enervat grav pov ta. adica cat de nesimtit este acest specimen. Nu te mai intoarce la el ca nu merita. Si ai grija de tine, poate mai incearca iar ceva.
kiss

9 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

Sunt 100% de acord cu kidulinha. Nu stiu daca ne vei asculta pe noi, dar draga mea, stai cat mai DEPARTE de fostul tau prieten. In primul rand ca o persoana pe care o iubesti nu o bati, nu ii faci rau, si in niciun caz nu o obligi sa faca nimic impotriva vointei ei. Niciodata! Asta nu e iubire, nu din partea lui cel putin. Nu stiu daca prin bataie el credea ca te tine langa el, dar fostul tau prieten are probleme la cap daca te lovea, te-a obligat sa-i faci oral, si te-a lovit dupa operatie. Pai scuza-ma. am fost si eu internata si nu pentru o operatie si pentru o simpla toxiinfectie alimentara, si prietenul meu venea in fiecare zi sa ma vada, imi aducea reviste si carti sa nu ma plictisesc si cand m-am dus acasa si eram foarte slabita si dormeam mult, ma trezeam cu el langa mine.
Cred ca fostul tau a ramas "straight face" pentru ca a picat un pic de prost in fata gastii careia i-a spus ce ati facut in intimitatea relatiei voastre. Numai un cretin incepe sa se laude ca Vaaaaaii ce a facut el cu prietena si ce a obligat-o sa faca. Ai picat de proasta in fata gastii si in fata lui. El e clar ca te considera un obiect, un nimic, o fata fara caracter, personalitate si respect de sine.
Fi desteapta si arata-i ca se inseala! Si un sfat din suflet, ai grija de acum cum iti alegi prietenii si dupa ce primesti o palma, "fugi" in directia opusa. Cei care lovesc o femeie sunt niste lasi, si odata ce fac asta o singura data, vor continua toata viata.
Daca s-ar fi atins cineva de mine, era demult denuntat la politie, oricat de mult l-as iubi, sunt mai presus de atat. Fi si tu!

| ana_2556 a răspuns:

@Pissy Fugi la figurat, nu trebuie neaparat sa fie o distanta adevarata. Pur si simplu evita sa vorbesti cu el, nu il mai baga in seama, nu te mai gandi la el, cand il vezi vezi-ti de drumul tau si nu te uita la ea. Fi complet indiferenta. Sper ca actualul sa nu semene cu animalul cu care ai fost inainte si sa stie sa te aprecieze si sa te respecte.

| Pissy explică:

Nu pot sa fug de el.Il vad aproape zilnic in cartier, chiar si intamplator. sad

| AdinaCrissa a răspuns:

Buna!
Imi pare foarte rau pentru tine, pentru ceea ce ti-a facut.Dar stii ce ar trebui sa faci? Sa il mai dai naibii pe ratatul ala, pentru ca ce ti-a facut tie nu se face la o femeie. Nu merita nicio impacare, nimic, nimic, lasa-l naibii sa vad eu daca mai gaseste pe altcineva care sa ii suporte comportamentul asta de retardat! Imi pare rau ca iti vorbesc asa, poate ca ai tinut mult la el, dar nu merita nicio sansa idiotul ala! De ce sa fii "carpa" lui? Ai vazut ca si-a batut joc de sentimentele tale. Nu mai vorbi cu el nimic, dar ce pana mea, femeile trebuie apreciate, nu tratate ca pe niste caini, nu?
Nu stiu daca am dreptate, dar eu zic ca s-a uitat asa la tine pentru ca probabil i-a fost ciuda ca te-ai "trezit" la realitate, ca sa spun asa. Si ca acum ai pe altcineva muuuult mai bun decat el. Stii cum sunt baietii, au orgoliu mare, mare, si cred eu ca s-a simtit ca si cum i l-ai fi calcat in picioare...Foarte bine ai facut draga mea. Te felicit. De ce sa stai cu animalul ala?
Iubeste-l pe actualul, vezi ce fel de om este, si nu mai fa greseala sa te culci cu el asa de repede. Asteapta mai mult timp, sa vezi ca merita, ca te iubeste si ca nu isi bate joc. Da?
Te-am pupatkiss si sa fii fericita cu actualul!kiss

| ana maria a răspuns:

Doamne fereste de asa cevasad nu-ti este mila de tine? pai sa stii ca ar trebui,nu-i destul ca te batea dar te obliga si sa-i faci sex oral,te obliga nu-i face-ai tu din placere. Draga nici nu m-ai merita sa te gindesti la el,daca o sa te impaci din nou cu el va fi si mai rau, uita-l si fugi cit mai departe de el, asta e spre binele tau

| kantorlaurentiu a răspuns:

Sincer iti spun (animalu ala)alta denumire nu-i pot gasi nu merita sa aiba o sotie.Bineinteles primele 3 luni a fost cuminte pana te-ai culcat cu el... dupa aceea tu te-ai indragostit de el ai lasat tot timpul dupa el.Si a inceput sa creada ca el e seful deasupra ta Te invinuiesc intr-o singura chestie la prima palma care ai luat-o de la el trebuia sai dai una in c**e si pa.Te apreciez pentru faptul ca tziai dat seama ca n-are rost sa stai langa un. ca ala si sa nu-i pici in plasa promisiunlor lui ca asa is astia dupa ce te desparti de ei iti promit marea cu sarea vezi-ti de viata ta.O viata placuta in continuare iti doresc si plina de iubire ca alea 7 luni ma gandesc ca au fost un chin pentru tine peace

| Achilles_1666 a răspuns:

Daca cineva te iubeste nu te bate ca sa te tina langa el, asta e clar, si nu cred ca asta ce simte el e iubire, daca totul a fost bine pana ati facut dragoste si apoi s-a schimbat inseamna ca odata ce i-ai daruit lucrul asta el a devenit obsedat si de asta se comporta asa. De asta facea lucrurile care le facea pentru ca nu era iubire ceea ce avea in el pentru tine, era o obsesie care te inebuneste si nu te mai lasa sa gandesti limpede. Si faza cand tea vazut cu actualul tau prieten nu a fost o privire de baiat gelos din iubire ci de baiat gelos din obsesie, e ca si cum cineva iar fi furat un lucru cu care el i place sa se joace si sa faca ce vrea cu el.

Iti spun astea pentru ca sunt baiat si stiu cum gandesc astia, dar nah e doar parerea mea. big grin

| BrunetteBia a răspuns:

Nu trebuia sa ii accepti toate bataile si injuraturile fostului. si eu cred ca este gelos deoarece tu esti cu altcineva. eu zic sa nu mai ai prieteni oameni ca acestia care nu stiu sa se poarte cu o fata, si cum spuneai, e viata ta, esti cu cine vrei tu, nu trebuie sa depinzi de altii. in schimb el a fost foarte obraznic cu tine, nici macar nu ar mai trebui sa-l privesti in ochi, ar trebui sa-i fie rusine cand se uita la tine. oricum timplul o sa vindece tot, si la un moment dat el o sa-si dea seama ca a gresit, daca este chiar un baiat adevarat. ramai cu prietenul tau actual si o sa vezi cum o sa decurca lucrurile ( sper sa fie mai bine ). te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar mai lasa'l naiba de distrus, pe bune!
Rupe orice legatura.
Eu cred ca ti'am spus ca trebuie sa stai o perioada singura ca sa se linistesc apele. Si cu el, fostul, o termini. Nu mai ai ce discuta nici cu el nici cu asazisii prieteni.

Asta e doar unu cu arfe in cap care crede ca i se cuvine tot, si in locul tau as fi depus plangere la politie.