| Pissy a întrebat:

Am fost cu un baiat 9 luni jumate. Primele 3 luni juma au fost frumoase. Probabil cea mai frumoasa relatie pe care am avut`o, asta pana cand m`am culcat cu el.de atunci au inceput certurile. Ma batea, ma injura.chiar si pe strada dadea in mine. M`a obligat sa-i fac sex oral. N`am depus plangere la politie pentru ca il iubeam.Prin iarna l`am "inselat", asa spunea el, pentru ca m`am sarutat cu cel mai bun prieten al lui, de revelion. i-am explicat ca nu l`am inselat, eram doar putin ametiti si ca am gasit alinare in el.In perioada aceea el a spus prin cartier ca m`am culcat cu el si ca i-am facut sex oral.In fine, am trecut peste, ne-am impacat, iar acu` 3 saptamani jumate ne-am despartit pentru ca numai suportam bataile zilnice.Saptamana trecuta eu m`am operat de apendicita si in ziua cand mi-am scos firele am stat putin afara cu el si cu prietenii mei(si el face parte din grup). si a inceput sa ma injure, l`am injurat si eu si mi-a dat un sut in fund, mi s`a facut rau pentru ca eram cu operatia si mi-a zis in fata ca si-a batut joc de mine 9 luni zile.Am hotarat sa numai ies cu ei, deoarece si ceilalti rad pe seama mea, pentru ce am facut eu cu el, dar nimeni nu ma intelege.Acum 3 zile m`am combinat cu un baiat mai mare decat mine cu 4 ani, i-am explicat ca nu prea vreau sa fiu cu el pentru ca mi-ar cere si altceva si eu numai am incredere in baieti. A spus ca nici nu se pune problema de asta.Bun.toate bune si frumoase, ieri ne-a vazut fostul meu prieten si a ramas ceva de genu "straight face", iar actualu stia ca am fost cu el pentru ca se cunosc, au copilarit impreuna.si cand l-a vazut, m`a sarutat iar el se uita la mine cu o privire ciudata, de parca ar fi vrut sa ma ia la bataie.Am simtit ura in privirea lui.Tot ieri m`a sunat si unu dintre priteni si mi-a zis ca daca nu il las pe actualu ma bate si i-am zis ca e viata mea, sunt cu cine vreau si sa numai decida el in locu meu si i-am inchis telefonul.Problema mea e alta.Nu inteleg de ce fostul` ma priveste asa.Si`o fi dat seama ca a gresit cu tot ce mi-a facut atunci cand m`a vazut cu el? O prietena imi spunea ca poate prin bataie el credea ca o sa ma tina langa el. Ce parere aveti? Eu numai inteleg nimic. :-

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu obisnuiesc sa spun asta dar IngerulSiDraculTau are dreptate, tu esti proasta?
In locul tau mi s-ar fi acumulat o ura de nedescris de la prima palma.Nu e viitor intr-o relatie dupa asa ceva,a fost prima vor mai urma inca n daca nu pui punct,acum sau mai tarziu
Cum poti sa iubesti o asemenea bestie ma?
Cum de te-ai lasat injosita in halul asta,unde ti-a fost mintea?
Pe de alta parte tind sa cred ca daca nu faci foc nu iese fum,si ca gelozia ii provenea din ceva,nu ma pripesc sa te cataloghez drept sfanta si sa-mi fie mila
Am un dezgust enorm pentru relatia voastra,si nu mi-e mila decat de femeile care indiferent ce-ar fi facut nu au suficienta tarie sa puna stop cand dau de violenta din partea partenerului, din dependenta de o iubire bolnava
Si ma simt si mai indignata de ca dupa toate astea inca iti mai pasa, si daca s-ar intoarce la tine l-ai ierta!

| Nextone a răspuns:

Nu stiu cum ai putut suporta asa ceva.Rupe orice legatura cu el si nu mai fa prostia sa cazi in plasa lui...ai vazut ce fel de om este, un om care nu merita nimic.Ramai in relatia ta de acum si spune-i prietenului tau tot ce iti spune fostul. poate va sti el mai bine ce sa faca si cum sa te protejeze.Ma bucur ca ai avut puterea sa treci peste atatea si chiar imi pare rau pentru ce ai patit dar in orice caz sa nu faci prostia sa te intorci la el, rupe orice legatura cu el! Bafta!

| foxi a răspuns:

Nu e posibila o astfel de relatie cu batai si umilinte! Renunta total la acest derbedeu!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Cred ca esti proasta! scuze d expresie dar asta cred! cum poti sa permiti ca o zdreanta de barbat sa dea in tine? esti cumva masochista? iti place sa fii umilita si batuta? da tu nu ai personalitate deloc? nu ai auzit de politie? de denunturi pentru calomnie? ia fa-i tu un denunt la garda sa vezi cum se linisteste.doamne cum mai poti iubi un asemenea gunoi d om?

| vlaaddd a răspuns:

Clar si-a batut joc de tine, acum e gelos...

cam atat am avut de zis

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Domane! E traumatizant. De la prima palma nu as mai fi avut ce discuta cu el; poate daca era din greseala si isi cerea multe scuze pentru asta, dar odata ce se repeta, e inacceptabil. Iar cum spui tu, se pare ca baiatul asta e dus rau...sincer, te injosesti! Pt ce? Pentru un nimeni, pentru nimic. Asta nu e iubire...cu pumnii. O sa gasesti ceva mai bun. Nu te mai multumi cu putin doar pentru ca iubesti persoana gresita. Lasa timpul sa treaca si o sa fie bine. iti faci rau. Nici nu te mai gandi la impacare

| pReSeNt4AnA_3438 a răspuns:

Nu se poate...trebuia sa te gandesti ca daca a avut curaju asta sentimentalsa te raneasca ...mai trebuia sa te gandesti ca doar dupa prima injuratura vor urma si altele mai mari mai urate si batai