| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy am o mica de fapt foarte mare problema, ieri toate bune si frumoase cu iubitu, vb p mess si la un momentdat a venit mama in camera pentru-ca ieri i-am promis ca o sa-i arat o poza cu fostul meu iubit (ea nu stie de actualu) asa ca am iesit de p mess fara sa-i zic ceva iubitului, a durat doar 2 min pana a vazut poza si a plecat, am intrat pe mess, iubitu nu m-ai era dar mi-a lasat un mesaj sa zicem "vb mai tarziu, pup si iubi mult" apoi i-am trimis si eu si i-am explicat motivul pentru care am iesit (el e foarte gelos si nu-l suporta p fostul iubit, face crize cand aude d el k vblaughing ) apoi m-ai p seara a intrat si elsi eram intrata si eu. intr-un final m-a intrebat cf, am vb un pic si a fost destul incat sa-mi dau seama ca are ceva, l-am intrebat ce are dc vb asa pentru-ca din vorbele lui mi-am dat seama ca are dracihee hee. eu nu am mai adus vb de fostul dar el avea draci ptca i-am zis eu ca i-am aratat o poza cu fostul iubit. mie sincer mi se parea normal sa-mi spuna dc e supi p mine ca sa ii pot explica dar nu, el a preferat sa ne certam, apoi a facut el cum a facut si tot p mine m-a gasit vinovata, si mie i-mi spunea ca am vrajeala ca nu e adv cand ii spun ca il iubesc, ca eu tot ma gandesc la ala.bla bla bla, voi ce credeti? credeti ca a cautat un motiv sa ne certam?

Răspuns Câştigător
| angel09 a răspuns:

Buna! poate ar trebui sa vb cu actualul si sa ii explici ce relatie ai avut cu fostul de ce v-ati despartit si poate asa va intelege ca nu simti nimic pentru ex...totusi de ce i-ai aratat mamei tale o poza cu fostul cand puteai sa ii arati cu el, poate asta l-a deranjat cel mai mult.Incearca sa ii demonstrezi ceea ce simti.Bafta!

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Baiatul are dreptate. Tu ai gresit.

| foxi a răspuns:

Cand ai terminat cu o relatie.o termini.nu mai faci valuri!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Si eu as fi facut la fel ca prietenul tau.As fi avut nervi si gelozie.Pai daca ai terminat relatia cu fostul stergi totul din pc care iti aminteste de el ca altfel demonstrezi ca nu iubesti pe actualul.

| scarletjo a răspuns:

Din punctul meu de vedere, tu esti cea care a gresit. Daca situatia ar fi fost invers poate ai fi reactionat la fel.Cel mai bine este sa fi sincera fata de mama ta si de iubitul tau(sa eviti sa ii vorbesti despre fostul stiind ca il deranjeaza). Succes!

| maissner a răspuns:

Era extrem de gelos.Esti cu el si inca ai poze cu fostul iubit=>inca mai simti ceva pentru fostul=>se simte tradatat(viziunea lui, nu si realitatea).Tu cum te'ai simtii sa stii ca el inca mai pastreaza poze cu fosta iubita?! Eh...acum ai inteles de ce s-a suparat, iar acum ii poti explica ca nu ai poze cu fostul pentru ca ti la el, ci pentru ca le tii acolo sa fie, si ca tu il iubesti pe el si ca totul o sa fie bine :*

Răspuns utilizator avertizat
| maniunika a răspuns:

Nu consider ca e un motiv pentru cert!
Ar trebui sa-i spui ca totul e în trecut.sa-i spui de sentimentele tale, de intențiile pe care le ai, de ceea ce simți și cit importa el pentru tine)
Băieților le plac asa lucruri!
Gândește-te sa-i faci poate vreo surpriză plăcută, de care să rămână încântat!

| puisor98 a răspuns (pentru maniunika):

As vrea sa-i dovedesc ca p el il iubi, dar nu stiu cum, el mi-a zis ca o dovada de iubire ar fi in primul rand sa-mi schimb comportamentul adica sa nu mai fiu asa d incapatanata si orgolioasa plus ca sunt si un pic (un piki mai mult big grin) copilaroasa, si a zis ca ar mai fii si o alta dovada de iubire iti dai seama cam ce ar vrea un baiat d 17 anihee hee eu i-am zis ca o sa incerc sa-mi schimb comportamentu desi e singurul care i-mi cere asta happy. cat despre celalta dovada.mmm nu prea credwinking

| malinne a răspuns:

Uite cum ti-ar prinde daca ti-ar spune ca a iesit de pe mess sa ii arate memei o poza cu fosta prietena? happy nu - i vorbi despre fostii tai iubiti, pentru ca din cate observ il deranjeaza:p

| puisor98 a răspuns (pentru malinne):

Il deranjeaza chiar foarte tareeeehee hee adica nu suporta sa vb cu fostul pentru-ca stie ce urat a vb cu mine ala si el nu suporta sa-mi vb cineva urat big grin si nu ma refer ca nu suporta sa vb cu fostul el nu suporta sa vb cu baieti in general imi da impresia ca nu are deloc incredere in mine sad

| malinne a răspuns (pentru puisor98):

O relatie este bazata pe incredere, dar se pare ca el nu stie asta.Arata-i ca poate avea incredere in tinebig grin

| lexzor a răspuns:

Nu, nu cred ca a facutat un motiv sa va certati, doar ca el crede ca daca te gandesti la fostul, vei avea resentimente si o sa il parasesti, incearca sa le explici la aman2 si sa iti ceri scuze. Stiu ca nu este usor!

| puisor98 a răspuns:

Acum nu stiu ce sa mai zic,adica poate am si eu o parte de vina dar i-am zis ca pe el il iubesc nu pe fostul, el mereu ma cearta si i-mi impune sa nu m-ai vb cu alti baieti,dar intr-o zi am intrat p id lui si am intrat la conversatii si acolo am vazut ca el vb cu foarte multe fete pe care nici nu le cunoaste si carora le pune tot felul d intrebari d genu ''cati ani ai? de unde esti? cu te numesti? etc etc'' cand i-am spus asta el a supus ca nu i se pare asa grav, si eu i-am zis ca nu e grav dar mie i-mi da de inteles ca s-a plictisit de mine si cauta alta fata si mai ales i-mi da d intels ca nu nma mai iubeste, si el a zis ca daca cunoaste p altcineva asta nu inseamna ca nu ma mai iubeste'' voi ce credeti acum tot eu sunt d vina?!

| iulialina a răspuns:

Nu a cautat motiv sa va certati. era normal sa reactioneze asa si nu pentru ca e gelos neaparat, dar punete in locul luitongue cum te ai simti daca s ar apuca si el sa si arate fostele parintilor. si inca ceva, nu trebuia sa i dai mesaj si sa i spui de ce ai iesit brusc. evita astfel de mici detalii banale care ar putea sa l supere.

| CandyWorld a răspuns:

E de apreciat ca i-a spus adevarul. Daca mama ei dorea sa vada si ea poza mare chestie?

| alexandra2859 a răspuns:

Sorry dar tu de ce iai aratat mamei tale poza cu fostul cand puteai sa ii arati o poza cu iubitul actual?confused