| Novac_Diana_1995 a întrebat:

Am fost cu un baiat din clasa de la mine aproape 4 luni. Apoi relatia noastra incepuse sa se raceasca, si intr-o seara un alt coleg de al nostru vecin cu fotul iubit mi-a cerut prietenia pe mess si eu am accepat pentru ca si el in ultima vreme se dadea la alte fete.Si colegul care mi-a cerut prietenia era intrat de la fostul iubit pe mess si el era acolo.A 2a zi la scoala el i-a spus celei mai bune prietene a mea si ea mi-a spus mie m-am simtit ingrozitor si m-am despartit si de pers. dare mi-a cerut prietenia.Iar acum nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai fac eu cred ca el inca ma mai place din cele auzite.Credeti ca mai exista vreo sansa? Ajutati-ma cu sfaturi va rog.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Las-o balta, nu vezi ca ei alearga dupa fuste, nu dupa o relatie serioasa? Ori esti si tu o fusta, ori incerci sa-ti cauti un tip mai serios.

| Zenithf a răspuns:

Asa, si fii mai reticenta, nu te avanta, vezi de ce unul cauta sa vorbeasca cu tine, ca pana la urma o sa ti se duca vestea ca 'esti disperata' sa iesi cu oricine sau alte de astea. Sa-ti intre si alte cuvinte in vocabular in afara de "da": "de ce", "nu stiu", "om mai vedea", "nu cred".