| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemă, deci vă rog să-mi dați puțin ajutor.
Aseară iubitul meu (19 ani) m-a întrebat dacă vreau să facem o plimbare. Eu i-am răspuns aprobator și m-am dus în locul unde ne întâlneam de obicei, undeva la o bancă într-un parc din zonă. Când a ajuns, m-a luat în brațe și m-a sărutat, apoi și-a dat seama că și-a uitat telefonul acasă. A zis că se duce după el, iar eu fiindcă era seară am zis că merg cu el. Când am ajuns acolo, acasă era doar fratele lui care are 15 ani. Eu l-am salutat, apoi l-am urmat pe Darius (iubitul meu). Când am ajuns la el în cameră, a închis ușa în urma mea și m-a acuzat că mă cam uitam la fratele lui. Eu i-am zis că nu și așa a început o mică ceartă până când s-a apropiat de mine și m-a împins pe pat, punându-se deasupra mea. Încercam să mă zbat, căci eu am 17 ani și nu vreau să o fac până la 18. Am țipat, iar fratele lui a auzit și el s-a ridicat repede de pe mine, cerându-și scuze.
De atunci, mi-e cam frică de el când stăm singuri. Nu vreau să-mi facă ceva și vreau să-mi respecte deciziile. Azi dimineață m-a sunat și m-a asigurat că-i pare rău și nu va mai face asta. Totuși, simt o reținere căci ne vom întâlni din nou în după-amiaza asta.
Ce să fac? Cum să scap de această reținere? Și-a cerut scuze, însă mie tot îmi e frică. Cum fac să scap de frica asta irațională? La urma urmei, nu mi-a făcut nimic rău... Vă rog să mă ajutați.

P.S. Nu vreau răspunsuri la mișto. tongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu as putea sa-ti zic ' nu a vrut sa-ti faca rau', pentru ca nimeni nu stie ce a fost in mintea lui. Totusi,cand iti iubesti iubita,ii respecti deciziile,iar daca vezi ca nu e de acord sa faceti dragoste, nu te arunci pe ea, ca un salbatic.
Ar trebui sa-ti pui un semn mare de intrebare si sa nu mai dai pe la el acasa, o perioada de timp.Cel putin, pana nu te convingi ca intr-adevar ii pare rau si ca, iti respecta decizia de a ramane virgina pana consideri tu ca a sosit momentul potrivit.
Ai grija, mare grija.

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Daca iti este FRICA deja relatia nu mai are sens.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa ii mai dai a doua sansa dar sa te asiguri in continuare ca iti respecta decizia. Daca se comporta la fel, te desparti de el. Nu te mai duce la el acasa, ca sa nu te mai simti ciudat.

| Classy a răspuns:

Nu mi se pare ca a avut intentia sa iti faca ceva rau, doar ca probabil sunteti de mult impreuna si isi doreste sa faceti dragoste.Instinctul masculin al sau a depasit limita rabdarii.

| h3r a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine, totuși ești la o vârstă mai fragedă și nu ai reuși să treci peste ce s-ar fi putut întâmpla.
Sfatul meu este să te desparți de el. A fost doar un pretext faza cu telefonul pentru a te aduce acasă la el, profitând de moment.
Da, poate că-i pare rău, dar nu că a sărit pe tine, ci că n-a ieșit tocmai cum își planificase. I-au venit nervii și nu s-a controlat.
Nu mai ai ce face lângă el, ai grijă!

| Dariusuu a răspuns:

Poate că merită a doua şansă dar tu ai nevoie de timp să te gândeşti dacă chiar o merită cu adevărat.

Să zicem că-l ierţi, dar data viitoare mai face faze de genul să nu faci greşeala să-i mai dai o şansă.

Să ai grijă de tine şi fii atentă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i mai da nici un fel de atentie, daca nu era nimeni in casa sunt sigur ca te viola. Trimite-i mesaj sa nu te mai deranjeze ca altfel ai vei spune tatalui tau ce s-a intamplat. Asemnea persoane nu trebuiesc bagate in seama

| varcolaccc a răspuns:

Nu cred ca vroia sa iti faca ceva rau... Poate avea de gând sa o faceți dar, poate si-a iesit putin din minti cand ti-a reprosat ca te uitati la fratele lui. Acum trebuie sa fi puternica nu trebuie sa ai nicio reținere si daca mai face asta despartete de el... Ma bucur ca vrei sa iti incepi viata sexuală de la o vârsta destul de potrivită. :*

| costelpopa94 a răspuns:

Rupe legatura, e mai sigur