| kemrin1234 a întrebat:

In ultimul timp eu si prietena mea cea mai buna ne certam din ce in ce mai des si eu mereu cedez cerandu-mi scuze, chiar daca nu este vina mea, dar ieri, iubitul ei care este de asemenea si unul dintre cei mai buni prietenii ai mei a venit in clasa noastra cu mai multi colegi si ne-a salutat...eu l-am intrebat daca pot sa merg acasa cu el (pentru ca trebuia sa ajung la cineva) si dupa ce mi-a raspuns a vrut sa plece inapoi l-a amicii sai. L-am tras de mana si i-am spus sa vorbeasca cu prietena mea. A mai stat cu ea cam doua minute si dupa a plecat. Dupa, aceasta s-a suparat pe amandoi(pe el din cauza ca a vorbit mai mult cu mine). Pe iubit l-a iertat, dar cu mine inca nu s-a intamplat asta. Se comporta ca si cum n-as exista si de cate ori vreau sa vorbesc cu ea pleaca pur si simplu. In aceeasi zi, diriginta ne-a mutat cu alti colegi si i-a a spus clar ca nu vrea sa se mute, totusi acest lucru s-a intamplat datorita autoritatii profesoarei. Sincer m-am saturat sa cedez si sa imi cer scuze daca nu e vina mea si nu stiu daca merita sa mai fim prietene. Nu cred ca sunt atat de importanta pentru ea si chiar nu stiu ce sa mai fac. Imi puteti spune parerea voastra? (Trebuie sa mentionez ca ne cunoastem de mult timp si inainte ca ea sa fie iubita amicului meu nu ni s-a mai intamplat niciodata asta)

Răspuns Câştigător
| Dodgge a răspuns:

Daca chiar ar fi prietena ta atunci nu ar trebui sa iti ceri mereu scuze si ar trebui sa te ierte chiar daca gresesti.Dar probabil ca ea nu se considera asa......lasa-i spatiu si nu te mai stresa.