| asaeviataunabunadouarele a întrebat:

Buna TPU!
Am in clasa(a 11 a) un coleg tăcut cu care n-am interacționat niciodata din clasa a 9 a pana acu 3 saptamani.
Dar mai multe lucruri mici ma duc cu gandul ca omul ăsta m-ar placea. Ideea e ca am incercat sa vorbesc cu el da omul nu zice nimic, e super greu sa scot ceva de la el, doar sta se uita la mine si zâmbește, iar in pauza am impresia ca fuge de mine.
Poate e mai timid dar multe lucruri ma fac sa ma gandesc ca e mai degrabă un nesimtit, dar voi dragii mei ce parere aveti? M-ar placea sau din contra, m-ar displacea?
Va pup

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa se comporta cu toata lumea probabil ca asa este felul lui, e foarte timid si nesigur pe sine, de aceea nu interactioneaza; e sobru.

Daca se comporta doar cu tine asa iar cu restul este vorbaret si sociabil, mai ales cu baietii, inseamna ca e timid doar față de tine ca esti fata si nu vrea sa-si arate sentimentele ca sa nu se expuna sicanelor celorlalti colegi si poate nici nu vrea sa atraga atentia asupra lui. Asta in caz ca te place de adevarat.

| asaeviataunabunadouarele explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, o sa-l mai analizez de-a lungul timpului.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te baga in seama, nu spune nimic, iar in pauza fuge de tine, este semn clar ca nu te place si nu doreste sa aiba nimic de aface cu tine.
Interesant este ca baiatul ti-a dat toate indiciile ca fuge de tine si tu interpretezi taman pe dos...

| asaeviataunabunadouarele explică (pentru Violleta2022):

Nu e chiar asa. Numa ca eu n-am descris tot ca am zis ca va plictisesc. Se uita dupa mine in pauze si in ore dar in pauze dupa ce port o discutie cu el, pleaca din clasa. Cand am vorbit odata cu el era super rosu in obraji si nas si agitat si zâmbește foarte frumos cand ii vorbesc. Da, baiatul ăsta nu are motiv sa fuga de mine si sa nu ma placa, adica pana acum, oricum se tot uita dupa mine, dar doar nu ma interesa pe mine, si nu am petrecut timp cu el ca sa inceapa sa ma displaca.

| Violleta2022 a răspuns (pentru asaeviataunabunadouarele):

Dificil sa te faca omul sa intelegi, ca nu se poate sa convingi cu forta pe cineva, sa te placa, daca el fuge de tine.
Cred ca va trebuii sa-i dai pace, macar o bucata de vreme, ca sa vezi ce decide saracul.

| Marius22222222222 a răspuns:

Baga-te in seama cu altul da așa subtil cat sa vadă el.vezi daca ii pasa sau nu

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca nu vorbeste cu aproape nimeni de fel, e timid. Asa sunt si eu si am mai auzit ca as fi foarte foarte arogant, ca nu e oricine de nasul meu sa ma obosesc sa vorbesc cu ei, cand de fapt eu eram doar foarte timid si ne-vorbaret de fel. Una din cele mai ofensive expresii pentru mine e "mai zi si tu ceva", e arat de nesimtita expresia asta, mai ales ca de obicei vine de la persoane care vorbesc non-stop.

Depinde ce semne iti da, dar daca e ca mine, i-ar placea mult sa iei tu initiativa. Oricum mult baieti timizi sunt inebuniti dupa chestia asta, adica daca simt vreo atractie sau interes pentru o fata, sa faca fata primul pas. Daca e timid, el doar vrea sa fii ok si sa nu te puna in vreo situatie nasoala, evitand sa incerce. (sau poate chiar sa creada ca nu e de nasul tau, ca esti mult peste "liga" lui). Incearca odata cand sunteti doar voi sa il iei in brate si sa il pupi pe obraz si vezi cum reactioneaza. Daca se inroseste tot si se fastaceste, clar te place laughing

| asaeviataunabunadouarele explică (pentru AlexCristi97):

Vai tuuu mersi mult. Cat de dragut