| Blackwidow678 a întrebat:

Sunt îndrăgostită de un coleg de clasă. Ideea este ca el arată atat de bine, este brunet cu ochii verzi, deci arată superb. In ultimul timp ma gandesc numai la el. Efectiv nu pot sa il scot din minte. Am impresia ca se tot uita la mine, dar e doar imaginația mea. Eu nu sunt frumoasă, sunt slabă și nu am forme, iar față mea e una normală și nu am nimic cu care sa ies in evidență. Mi-ar plăcea mult sa se uite la mine si chiar am avut impresia că o face, dar stiu ca nu e adevarat. Cum sa il scot din minte? Cum sa nu ma mai gandesc la el?

Răspuns Apreciat de Editori
| Marbea a răspuns:

Pur si simplu prin vointa, Gaseste alte ocupatii cu care sa-ti ocupi timpul, in pauze discuta cu fetele, povestiti sau pregateste-te pentru ora. Nu ai cum sa-l uiti daca tu il cauti cu privirea, da-i sign out si dupa o vreme ti-l vei scoate din minte si atunci te va cauta el, ca asa se intampla.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Găsește-ți altă ocupație.